Jujutsu Kaisen 0: The Movie

Jujutsu Kaisen 0: The Movie Tanıtım Yazısı

Jujutsu Kaisen 0: The Movie izle

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera, Romantik

Süre: 105 dakika

Yayınlanma Tarihi (Japonya): 24 Aralık 2021

Yayınlanma Tarihi (Türkiye): 13 Mayıs 2022

Distribütör: Toho

Yönetmen: Sunghoo Park

Yapımcı firma: MAPPA

Müzik: Hiroaki Tsutsumi, Yoshimasa Terui, Alisa Okehazama

Düzenleyen: Keisuke Yanagi

Başlıca Seiyuular: Megumi Ogata, Kana Hanazawa, Mikako Komatsu, Koki Uchiyama, Tomokazu Seki, Yuichi Nakamura, Takahiro Sakurai

“Sevgi neydi? Sevgi; iyilikti, dostluktu… Sevgi, emekti.” 
Asya
“Sevgi, lanetti.” 
Yuta Okkotsu

Aynı adlı manga serisinin 0. bölümünden ve “çöp adam dahi çizse yine hayranlıkla izlerim.” stüdyosu MAPPA tarafından uyarlanan Jujutsu Kaisen 0: The Movie, 13 Mayıs 2022 tarihinde (5 ay kadar sonra) Türkiye’de vizyona girerek sevginin hem emek hem lanet olduğuna vurgu yapmışlardır. 

Jujutsu Kaisen 0: The Movie izle

Seri, lise öğrencisi Yuta’nın, zorbalığa uğradığı sırada Rika’nın ortaya çıkarak zorbaları, öldürmesiyle başlamaktadır. Bu olaydan sonra, elleri ve kolları mühürlü bir şekilde uyanan Yuta, tıpkı Itadori’deki gibi kendi infazını beklemektedir. Oldu olası sevginin en sapkın lanetleri ortaya çıkardığını düşünen ve bu sebepten aşık olmaktan kaçan (bence) sevgili Gojo sensei ise, Yuta’yı infazdan kurtararak onu Jujutsu Lisesi’nde himayesi altına alır. 

Özel kademe bir lanet olan Rika’nın diğer özel kademe lanetlerden farkı; sonsuz lanet enerjisi üretebilmesidir. Kendisi gibi özel kademe bir lanet taşıyıcısı olan, aynı zamanda Gojo Sensei’nin Jujutsu Lisesin’den en yakın arkadaşı ve sonrasında en büyük düşmanı haline gelen Geto’nun amacı Yuta’yı öldürüp, “Lanetlerin Kraliçesi” Rika’yı ele geçirip, lanet enerjisi taşımayan her kişiyi yok etmektir. 

Jujutsu Kaisen 0: The Movie Nasıldı?

Açıkçası filmi çok beğendiğimi söyleyebilirim. Manga uyarlaması olduğu için bilgi ve hikaye olarak yenilik olmasa da, MAPPA stüdyo farkıyla ortaya çıkan müthiş ötesi dövüş sahneleri oldukça kaliteliydi. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film olmuş. Özellikle Rika’nın aşkın gücüyle delirmesini görmek oldukça hoş bir ayrıntıydı. 

Siz siz olun, birine söz vermeden önce uzun uzun düşünün. Sonrasında lanetiniz olabilir benden ve Rika’dan söylemesi. Sevgiyle kalın.

https://www.youtube.com/watch?v=eGSL-l95VXw

Hızlıca Paylaş!