Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon 1. Bölüm (The Rising of the Shield Hero 2. Sezon 1. Bölüm)

Sıcak Sıcak: Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon 1. Bölüm (The Rising of the Shield Hero 2. Sezon 1. Bölüm)

Tür: Aksiyon, Drama, Fantastik, Macera

Yayın Tarihi: 06.04.2022

Bölüm Sayısı: 13

Stüdyo: DR Movie, Kinema Citrus

Yapımcı: Glovision

İsim: Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon, The Rising of the Shield Hero 2. Sezon

 

Aneko Yusagi’nin light novel serisinden animeye uyarlanan Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon ( The Rising of the Shield Hero 2. Sezon )’un 1. bölümü sevenleri ile buluştu. 

İzleyenler için hatırlatmak gerekirse, ilk sezonun son bölümünde son bir dalga daha gelmiş, kraliçe ve askerleri dalgayı geri püskürtmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştır. Öte yandan; krallığı kurtarmakla görevli olan 4 kahramandan tabi ki baş kahramanız nam-ı değer Defender Naofumi ise, bu dalga ile başka bir boyuttan gelen Glass ve ekibi ile canhıraş bir mücadele vererek savaşı kazanmıştı. Bu savaşın sonunda, Naofumi ününe ün katmış ve ayrıca kraliçe tarafından Raphtalia’nın köyüne hükümdar olarak atanarak, “Eşkiya, dünyaya hükümdar olmaz.” sözünü çürütmüştü.

Şu ana kadar yazdığım hiçbir detayı hatırlamadığınızı ve sizin de benim gibi ikinci sezonun ilk bölümünü izlemeden önce, gidip ilk sezonun son bölümünü izlediğinizi biliyorum. Kimse kimseyi kandırmasın şimdi. Hiçbir anime sever, sezonlar arasında yüzyıllar olan serileri net hatırlayamaz. Fairy Tail mangakası mı bu; her hafta bazen bir bazen iki bölüm çıkartıp, yanına bir de yan seri başlatsın. (Mashima sensei, buraları okuyorsun biliyorum, saygılar sevgiler bizden.)

Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon 1. Bölümde Neler Oluyor?

Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon izle

Şimdi ise gelelim, serimizin ikinci sezonunun ilk bölümüne. Dalgadan sonra olan olayları, Defender Naofumi az ve öz bir biçimde bize anlatıyor. İlk sezondaki, “herkes benden nefret ediyor.”, “hiç kimse beni sevmiyor.”, “beni küçümsedikleri için, bu işe yaramaz kalkanı bana layık gördüler.” Naofumi’si gitmiş, yerine “her şey olacağına varır.”, “bu diyarları bin yıl daha gezsem, hala “ben oldum!” diyemem.” Naofumi’si gelmiştir. Hatta bu bilgeliği bakışlarına bile yansımıştır. 

tate 2. sezon izle

Öte yandan, ilk sezonda dalga çıktığında köyünü, kendine has tekniği (hengen muso) ile savunan yaşlı ninemizin de Rishia’yı eğittini görüyoruz. İçine kapanık ve sürekli başkaları tarafından güçsüz olarak nitelendirilen Rishia için Obachan’ın ” Hengen Muso’da tamamen ustalaşman hayal değil!” demesi, ileride kendisinden çok daha sağlam işler görebileceğimizin sinyalini verdi. 

Kraliyetin dört bir yanında, dalgaya benzer ancak dalga kadar güçlü olmayan esrarengiz bir güç ortaya çıkınca, kraliçe durumu aktarmak için 4 kahramanı da yanına çağırır. Her ne kadar 4 büyük kahraman olarak geçse de; seri, Candan Erçetin’in “yalan başkası yalan, dünyada Naofumi’den başkası yalan” dizelerindeki gibi bir hiyerarşiye sahiptir. (bknz. eşantiyon ürünleri) Bir de suratlarında “buralar bir zamanlar dutluktu.” gibi bir ifade yok mu, güler misin ağlar mısın. İlk sezonda bir işe yaradıklarını görmedik, kısmet olursa, bu sezon belki bir ok neyin atarlar diye ümit ediyorum.

Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon izle

Kraliçe’nin anlattığına göre, “Ruh Kaplumbağası” adlı bir canavar, kendi adını taşıyan krallığında tekrar dirilmiş. Bu dirilmeden dolayı da dünyada, dehşet verici, felaketler oluyormuş. Bundan dolayı, kraliçe kahramanlardan bu canavarı yoketmelerini rica eder ancak cümlesini tamamlayamadan, yukarıdaki aşırı bilge ve güçlü kahramanlarımız “yapılacak daha mühim işleri?” olduğunu ileri sürerek, oradan ayrılıyor. Ne hikmetse olay, “bu diyarları bin yıl daha gezsem, hala “ben oldum!” diyemem.” Naofumi’sine kalıyor. İlk sezonda olduğu gibi, bu sezonda da Filo arabasıyla diyar diyar gezecek olan kahramanız, ikinci sezonun ilk bölümünün bitimine yakın, esrarengiz bir kadınla karşılaşır ve kadının “lütfen beni öldür!” demesi ile son bulur.  

Tate 2. Sezon 1. Bölüm Nasıldı?

Serideki Glass karakteri gibiydi; hoş, güzel ancak sıradan. Ne heyecanlandırıyor ne merak uyandırıyor. Ne yani, kimse “Ruh Kaplumbağasını öldürmek lazım!” dendikten sonra, gaipten bir kadının çıkıp, “lütfen öldür beni!” lafından o kişinin ruh kaplumbağası olma ihtimalini tahmin edemedi mi? (Hontoni ka) Yine de izlemeye değer. İlk sezonda Raphtalia’nın anlamsız kıskançlıklarına ek olarak gelen “Naofumi-sama”larını, bu sezonda da limitsiz bir şekilde duyacağımızdan hiç şüphem yok. Şimdiden keyifli seyirler arkadaşlar ve umarım bu sezon “Dalga” konusu dalgaya alınmaz da bir iki bir şey öğreniriz. 

Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon izle

Not: Bu arada Glass karakterini merak edenler için kendisinin bir resmini ekliyorum. Animeyetçilik(?) yapmak istemem ama Google’a “black hair kimono anime girl” yazın, Glass’tan bin tane çıkıyor. Hakikaten hoş, güzel ancak sıradan yani. 

Tate no Yuusha no Nariagari 3. Sezon Gelecek Mi?

13 bölümlük Tate no Yuusha no Nariagari 2. Sezon ardından ileriki bir dönem için Tate no Yuusha no Nariagari 3. Sezon da bekleniyor. Tate 3. Sezon çıkış tarihi ve diğer detaylar konusunda henüz bir netlik yok. 

 Şimdilik bu kadar arkadaşlar, sevgiyle kalın. ^^

Hızlıca Paylaş!