Japonya’daki Cinayet Yüzünden Psycho-Pass İptal

Japonya’daki Cinayet Yüzünden Psycho-Pass İptal Edildi

Uyarı: Bu haber, gerçekleşen bir vahşet ile ilgilidir ve bazı okurları rahatsız edebilir.

Psycho-Pass New Edit animesi bu hafta 4. bölümünü vermesi gerekirken bu bölümün iptal edildiği, yayımlanmayacağı ve anime serisinin 5. bölümüyle birlikte devam edeceği duyuruldu. Bölümün iptal edilmesinin nedeni ise anime ve manga dünyasında eşine çok rastlanan bir olay değil.

Japonya’da son zamanlarda konuşulan olay 15 yaşındaki lise öğrencisi kızın, 16 yaşındaki sınıf arkadaşı kız tarafından vahşi bir şekilde öldürülmesi. Söylenenlere göre kafasına 10 çekiç darbesi alan ve sonrasında testereyle sol eli ve kafası kesilen zavallı kızın polisler tarafından bulunan parçalanmış cesedi, insanların kanını dondururken bu olay Psycho-Pass’e patladı çünkü anime serisinin bu hafta yayımlanması gereken bölümünde de benzer bir olay bulunuyordu. Elbette rastlantı anime ekibini de şok etti ve insanların hassasiyetinden dolayı programdaki bölüm iptal edildi.

Japonya'daki Cinayet Yüzünden Psycho-Pass İptal

Japonya'daki Cinayet Yüzünden Psycho-Pass İptal

Japonya'daki Cinayet Yüzünden Psycho-Pass İptal

Psycho-Pass New Edit anime serisi bu koşullardan dolayı bir bölüm eksik bir şekilde devam ederken Psycho-Pass 2. sezon ve anime filmi çalışmaları da sürüyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?