High School DxD Hero Çıkış Zamanı ve Detayları

High School DxD 4. Sezon Olan High School DxD Hero Animesinin Detayları Paylaşıldı

High School DxD Hero izle

Cumartesi günü düzenlenen Fantasia Bunko Festival 2017 etkinliğindeki bir panelde, popüler High School DxD animesinin daha önce duyurulan dördüncü sezonunun detayları açıklandı. Yeni sezonun, High School DxD Hero ismiyle 2018’de yayımlanmaya başlanacağı öngörülüyor. Panelde, yeni sezonda görev alacak ekip üyelerinin detayları açıklanırken, ayrıca sezonun ilk görseli ve ilk tanıtım videosu da gösterildi.

High School DxD Hero izle

 

Karakter tasarımlarından Uno Makoto’nun (The Qwaser of Stigmata, Rail Wars) sorumlu olacağı High School DxD Hero animesinin yönetmen koltuğunda Sueda Yoshifumi (Rail Wars!, Gosick) oturacak. Daha önceki üç sezonu da TNK stüdyosundan Yanagisawa Tetsuya yönetmişti. Bu kez Passione stüdyosundan çıkacak serinin bir araya getirilme aşamasında ise Konuta Kanji’yi (Blood Lad, Servamp) göreceğiz.

Animenin kaynağını aldığı light novel, ilk randevusunda bir kız tarafından öldürülen bir lise ikinci sınıf öğrencisi olan Issei Hyōdō’nun hayatına odaklanıyor. Issei, bu olaydan sonra bir şeytan olarak reenkarne oluyor ve o günden itibaren Issei’nin kampüsündeki en güzel kız ve aynı zamanda üst düzey bir şeytan olan Riasu’nun emrinde çalışmaya başlıyor. Ishibumi ve Miyama-Zero’nun 2008’de başlattığı serinin 23. romanı Kadokawa tarafından 18 Mart tarihinde yayımlanmıştı. 24. Roman ise 17 Kasım’da yayımlanacak. İlk kez 2012’de çıkmış olan serinin anime uyarlamasını, bir yıl sonra Temmuz 2013’te gelen ikinci sezon High School DxD New takip etmişti. Üçüncü sezon, High School DxD BorN ise, Nisan 2015’te yayımlanmıştı.

High School DxD 4. Sezon için haber geçen sene gelmişti. Aradan geçen bir yıl sonrasında ise detaylar paylaşıldı. High School DxD Hero adıyla karşımıza çıkacak olan serinin yeni sezonunu siz de bekleyenlerden misiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?