Haikyuu!! Mangası Sona Eriyor

Haruichi Furudate’nin Sevilen Mangası Haikyuu!! Sona Eriyor

Shounen Jump dergisi, mangaka Haruichi Furudate’nin sevilen manga serisi Haikyuu!!’nun 20 Temmuz’da çıkacak sayısıyla birlikte sona ereceğini açıkladı. Manganın final bölümü 28 sayfa olacak ve de bölümde renkli bir sayfaya yer verilecek.

Haikyuu!! Mangası Sona Eriyor

Aslında manganın 2019 ekim ayında final arc’a girdiği duyurulmuş ancak ne zaman sona ereceği açıklanmamıştı. 2011 yılında yayımlanmaya başlayan manga geçtiğimiz mayıs ayında 43. cildine ulaştı. Büyük bir hayran kitlesine sahip seri 2014, 2015 ve 2016 yıllarında 3 sezon halinde animeye uyarlanmış serinin Haikyu!! To The Top isimli 4. sezonun ilk yarısı ise geçtiğimiz nisan ayında sona ermişti. Öte yandan merakla beklenen ikinci yarı virüs sebebiyle 2020 ekim tarihine ertelenmiş durumda.

Resmi Twitter adresinden final duyurusunda bulunan serinin bu tweeti ise 200.000 üzerinde retweet edilip beğenildi. Hatta dünkü verilere göre Haikyuu!! serisi Japonya’nın Twitter gündeminde birinci sıraya oturdu.

Ne diyelim pek çok kişiye bu seri sayesinde hem sporu hem de voleybolu sevdiren mangakaya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mangaka hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayın.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?