Golden Kamuy

Sıcak Sıcak

Golden Kamuy 1. Bölüm

Golden Kamuy izle

Tür: Aksiyon, Macera, Tarihi, Seinen

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Hitoshi Nanba

Senaryo: Noboru Takagi

Karakter Tasarımı: Kenichi Ohnuki

Müzik: Kenichiro Suehiro

Stüdyo: Geno Studio

Seiyuular:  Chikahiro Kobayashi (Saichi Sugimoto), Haruka Shiraishi  (Asirpa), Kentarou Itou (Yoshitake Shiraishi)

Kapanış Şarkısı: Hibana – THE SIXTH LIE

Açılış Şarkısı: Winding Road – MAN WITH A MISSION

Eski zamanların macera, aksiyon hissini bizlere hissettiren Golden Kamuy, bu sezonda ilgimi çeken animelerden biri. Hem fiziksel açıdan güçlü erkek ana karaktere sahip, hem de bilgili bir kadın ana karaktere sahip olması, seriyi daha da eğlenceli kılıyor. Eğer güçlü ana karakter sevenlerdenseniz, mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Ana karakterimiz Saichi Sugimoto, namıdiğer Ölümsüz Sugimoto. Eski bir asker olan erkek ana karakterimiz, oldukça güçlü bir fiziksel yapıya sahip. Hikayeye, Sugimoto’nun askerlik zamanından bir anısıyla başlıyoruz. Kısa süren bu flashback sahnesiyle, Ölümsüz Sugimoto lakabının nereden geldiğini öğreniyoruz. Belli bir nedenden dolayı paraya ihtiyacı olan Sugimoto, kısa sürede para bulma arayışına girmiştir. Tam bu sırada, yaşlı bir adamın hikayesine tanıklık eder.

Golden Kamuy izle

Büyük miktarda altına sahip olan Ainu kabilesinin birçoğunu, para için öldüren bir mahkumun hikayesi. Bu kişi hazinenin yerini yoldaşlarına göstermek için, hücredeki diğer adamların vücuduna bir kod ile dövme yapmıştır. Eğer dövmeli mahkumlar hapishaneden kaçabilirlerse, hazinenin yarısını onlara vereceğini söylemiştir. Bu ilginç hikayeyi anlatan yaşlı adamın vücudunda dövmeyi gören ana karakterimiz, hikayenin gerçek olduğuna emin olmuştur.Golden Kamuy izle

Dövmeyi elde etmek için bir anda ayı ile savaşmak zorunda kalan ana karakterimizin başı beladadır. Ayıyı 3D ile yapmaları bana biraz tuhaf gelse de, aksiyon sahnesinin verdiği heyecan oldukça etkileyiciydi. Eğer 3D görüntülerle aranız iyiyse, beğeneceğinizi düşünüyorum.Golden Kamuy izle

Ana karakterimizin yardımına kadın ana karakterimiz, Asirpa gelir. Ainu kabilesinin geride kalan üyelerinden biri olan Asirpa, dövme hikayesini duyunca Sugimoto’ya yardım etmeye karar verir. Ainu kabilesi doğa ile iç içe olan bir kabiledir. Asirpa sayesinde doğal yaşam ve Ainu kabilesinin kuralları ile ilgili çeşitli bilgileri öğreniyoruz.

Golden Kamuy izle

Asirpa’nın desteğiyle gerçekleşen Sugimoto’nun ayı ile olan savaşı, hem komik hem de eğlenceliydi. Biraz abartılı olsa da, bu tarz güç gösterilerine olumlu bakıyorum. Eğer siz de benimle aynı fikirdeyseniz, bu animeyi kaçırmayın. Ölümsüz Sugimoto’nun savaş sahnelerini izlerken zevk alacağınıza eminim.
Golden Kamuy izle

Hızlıca Paylaş!