Gingitsune

Sıcak Sıcak

Gingitsune

gingitsune

Tür: Seinen, Günlük Hayattan Kesitler, Doğaüstü Güçler

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2013

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Misawa Shin

Senaryo: Yamaguchi Hiroshi

Firma/Stüdyo: Diomedea

Başlıca Seiyuular: Miki Shinichiro (Gintarou), Kanemoto Hisako (Saeki Makoto), Ono Kensho (Kamio Satoru)

Mangaka: Ochiai Sayori

Açılış: tiny lamp – fhána

Kapanış: Gekkou STORY – SCREEN mode

 

Edo döneminden beri hasat Tanrı’sına adanan küçük bir Inari Tapınağını korumakla görevli olan tilki ruhu (Kitsune) Gintarou, insanlar ve Tanrılar arasında arabuluculuk yapmaktadır. Tapınağın kadın rahibelerinden her nesilden sadece birisi tilki ruhu olan Gintarou’yu görüp onunla iletişim kurabilmektedir. Annesinin vefatıyla tilki ruhunu görme kabiliyeti Saeki Makoto’ya geçer. Çok küçük yaştan beri Gintarou ile birlikte olan Makoto kimi zaman onun Tanrıların habercisi olduğunu unutarak bencilce hareket etse de sonunda yine portakal ve özürler ile tilki ruhunu kandırıp barışmanın yollarını bulur. Makoto, Gintarou’nun öngörüleriyle insanlara fal bakarak onlara yardımcı olmaya çalışır. Hikaye bu ikilinin günlük yaşamlarını, Tanrılar ve insanlar arasındaki ilişkileri konu alır.

gingitsune

Animasyonu fena değil, izlenebilir nitelikte olmasına rağmen karakterleri ve özellikle kaslı ve tsundere tilki ruhunu çok itici buldum. Bu seriye sevimli, ufak tefek bir tilki daha yakışırdı. Ana karakter olan Makoto da bir o kadar itici genç kız tiplemesinde. Seriyi izlenebilir kılan tek unsur tapınak mikolarının işlendiği, doğaüstü varlıkları içeren bir konusunun olmasıdır. Konusu dışında artı puan alan diğer bir özelliği ise açılış ve kapanış müzikleridir.

gingitsune

Gingitsune, Natsume Yuujinchou ve Kamisama Hajimemashita serilerine benzetilse de onlara nazaran daha sönük kalan konusu ve animasyonu ile pek fazla ilgi çekmeyen ana karakterlere sahip. 2008 yılında Seinen manga dergisi olan Ultra Jump’da serileştirilen manga Diomedea stüdyosu tarafından animeye uyarlandı.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?