BlazBlue: Alter Memory

Sıcak Sıcak        

BlazBlue: Alter Memory

Blazblue

Tür: Aksiyon, Fantastik, Oyun

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2013

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Hideki Tachibana

Firma/Stüdyo: Arc System Works

Başlıca Seiyuular: Sugiya Tomokazu(Ragne the Bloodedge), Kakihara Tetsuya(Kisarigi Jin), Kana Ueda(Rachel Alucard), Yuuichi Nakamura(Hazama)

Açılış: Faylan-Blaze Blue

Kapanış: Aira Yuuki-Reincarnation

 

Arc System Works tarafından geliştirilen BlazBlue animesinin ilk bölümü sonunda yayımlandı. Hikaye 2200 yılının başında geçiyor. Ragna kutlamaların olduğu gün Kagutsuchi şehrinde görülür. Ragna’nın asıl amacı dünyayı kontrol eden yıkım sistemidir.

BlazblueBlazblue’nun ilk bölümünde Ragna, Nu ile savaşır ve yaralanır. Kendi kılıcı hem ona hem de düşmanına saplandığından kurtulamaz ve beraber aşağıya düşerler. Sonrasında ise artık animeye giriş yapılır. Ragna yolda ilerlerken, Rachel karşısına çıkar ve ona Kagusutchi’ye gitmesini söyler.  Bir yandan da Novis Orb Librarium adlı örgütün komutanı olan Jin durumdan haberdar olur ve Kagutsutchi’ye doğru yola çıkar. Bir yandan da Hazama ve Noel Vermillion, Ragna’yı aramak için görevlendirilir.

Blazblue
Bir binanın çatısında uyuyan kalan Ragna geçmişi ile ilgili kabus görürken o sırada Noel de onu uyurken görür. Aniden bağırarak uyanan Ragna birden karşısında Noel’i görünce onu Saya’ya benzetir. Daha sonra o olmadığını fark eder ve orada uzaklaşır. Onu ileride bekleyen Jin ile karşılaşır. Ragna’nın Jin’e olan bitmez tükenmez nefreti karşısında Jin sadece gülümsemektedir. Ragna daha fazla dayanamaz ve dövüşürler. Yine de Jin’i öldürmez.

Şimdilik karakterlerin birkaçını görmemiz ayrıca merak konusu uyandırıyor. İlk bölümü oldukça güzel ve aksiyon dolu olan Blazblue’nun gayet başarılı bir şekilde animeye dönüştürüldüğünü görüyoruz. Gerek aksiyon ve fantastik türlerinin aynı anda olması gerekse aslında bir oyun olması animeyi çok ilgi çekici yapıyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?