Gangsta. Seiyuuları Karakterleri Hakkında Konuştu

Gangsta. Seiyuuları Karakterleri Hakkında Ne Düşünüyor?

Gangsta. Seiyuuları

Görmeye alıştığımız temaların dışında bir çizgi izleyerek sezona renk katan Gangsta., seinen seri özlemi çeken pek çok anime severe bir oh çektiriyor bu yaz. Kanunsuz şehir Ergastulum’da şekil alan hikayenin ilginçliği bir yana; çoğu yapımda görmeye alıştığımız profillerin aksine otuzlu yaşlarının ortasındaki tehlikeli ve gizemli iki orijinal karakterin başrollerde olması da Gangsta.’yı oldukça farklı kılıyor sezondaki animeler arasında. Söz konusu bu iki karakter olduğunda şimdiden kendilerine bir hayran kitlesi oluşturmuş Nicolas için de Worick için de söylenecek pek çok şey var gibi görünüyor şimdiden. Peki bu karakterler hakkında animenin kadrosundaki isimler ne düşünüyor dersiniz? Bu soru cevabını, animenin seiyuularından Junichi Suwabe (Worick), Kenjiro Tsuda (Nicolas) ve animenin yapımcılığını üstlenen FUNimation’un CEO’su Gen Fukunaga’nın verdiği röportajda buluyor.

İlk olarak seiyuuların eğlenceli cevaplarına  göz atıyoruz:

Solda Worick’i seslendiren Junichi Suwabe (Grimmjow Jaegerjaquez – Bleach, Greed – Fullmetal Achemist, Archer – Fate/Stay Night), sağda Nicolas’a ses veren Kenjiro Tsuda (Lambo – Kateikyou Hitman Reborn, Sadaharu Inui – Prince of Tennis)

 

  • Karakterlerinizi çekici yapan etmenlerin neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Suwabe: Worick’in cazibesi… Göğüs kıllarında!

Tsuda: Sadece o mu? (gülüyor)

Suwabe: Hayır, hayır. Öncelikle göğüs kılları ona erkeksi bir çekicilik katıyor, ki bu da onun kişiliğinin en iyi yönü. Bunun yanında jigolo olarak çalıştığı için kadınlarla içip muhabbet edebilmesi gerekiyor. Hiç kimseye bahsetmeden karanlık geçmişinin ağır yükünü omuzluyor. Seksi, gizemli ve seçim yapmakta tereddüt etmeyen biri. Worick işte böyle bir karakter!

Tsuda: Worick gerçekten seksi. Kurgusal bir karakter olduğundan bu yanının ortaya çok da çıkmayacağını düşünmüştüm ama görünen o ki kendisi oldukça olgun bir cazibeyle yanıp tutuşuyor.

  • Worick kadınlar arasında çok popüler. Peki ya sizin karakteriniz Nicolas?

Tsuda: O bir Twilight, yani özel güçleri var ve çok güçlü. Hepsinden öte, duyma engelli. Ama uğraşması gereken her şeye rağmen, Worick ile işaret dili kullanarak konuştuğu gayet normal bir hayat yaşıyor. Bence, işte bu sarsılmazlık Nicolas’ı havalı yapan şey.

  • Peki kadın kahraman Alex hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tsuda: Kadın kahramana pek de benzemeyen bir kadın kahraman. İzleyicilerin ilk bölümde şaşırmış olabileceklerini düşünüyorum.

Suwabe: Biraz şok edici doğrusu. (gülüyor)

Tsuda: Alex, Nicolas ve Worick’in etrafında yaşanan tüm bu olayların ortasında buluyor kendini. Karanlık bir geçmişi olmasına rağmen gizemli bir denge üzerinde aydınlık, sıradan bir hayat yaşıyor

Suwabe: Şov ,Ergastulum* isimli bir şehirde geçiyor ve bu şehrin dışından gelen biri olarak Alex, ana karakter olmasına rağmen bir gözlemciye benzer şekilde hareket ediyor. Gerçekten de şehirde normal olarak kabul edilen ama diğer yerlerde anormal sayılacak olayların vurgulanmasına katkı sağlıyor. Seride ayna görevi görüyor ve varlığı önemli.

*Ergastulum, Romalılara ait bir köle hapishanesinin ismidir.

  • Yönetmeniniz kayıt esnasında size hiç görev ya da talimatlar verdi mi?

Suwabe: Drama CDsinin kaydını önceden yaptığımız için bana öyle özel isteklerde bulunmadı. Drama CDleri bir hikayeyi sadece ses kullanarak anlatır; bu yüzden karakterleri birbirinden ayırt edebilmek önemlidir. Tsuda-san da ben de tok seslere sahibiz o yüzden Drama CD’sinde repliklerimizi seslendirirken dikkatli olmak zorundaydık. Ama animede bu konu hakkında endişe duymaya gerek yok.

Tsuda: Nicolas’ın karakterinin önemli bir parçası duyma yetisini kaybetmiş olması; bu yüzden hazırlık yapmak için kayıt yönetmeniyle birlikte Tokyo’daki İşitme Engelliler Federasyonu’na gittik. Aslında, sadece işaret dili kullanmıyorlar (oradaki insanlardan bahsediyor); aynı zamanda bizimle kendi seslerini kullanarak da iletişim kurdular. İşte bu tecrübeyi kullanarak Nicolas’ın sesini yarattım.

  • Animenin kadrosu saygın seiyuularla dolu. Kayıt esnasında hiç sizi derinden etkileyen izlenimleriniz oldu mu?

Suwabe: Stüdyo erkeklerle dolu. Tek görebileceğiniz bir sıraya dizilip oturmuş; gözlüklü, sakallı-bıyıklı orta yaşlı adamlar. (gülüyor)

Tsuda: Evet!  Eğer sakallı ya da gözlüklü değillerse sakallı ve güneş gözlüklülerdir. (gülüyor)

Suwabe: Alex’in seiyuusu Noto-san’ın etrafı her zaman yaşlı adamlarla sarılı, neredeyse onun da kendi sakalını uzatabileceği noktaya varacak kadar! (gülüyor)

Tsuda: Sakal ve gözlükle dolup taşan muhteşem bir yer.

  • Bu arada, eğer bir Twilight olsaydınız nasıl güçleriniz olsun isterdiniz?

Suwabe: Hımmm… Gelecekte patlama yapacak şeyleri önceden sezebilmek isterdim.

Tsuda: En iyi şey bu olurdu! (gülüyor)

Suwabe: Neyin başarılı olacağını bilseydim, ona yatırım yapardım! İşte bu gücü istiyorum, aynı zamanda da sonsuz miktarda para. (gülüyor)

Tsuda: Eğer sonsuz miktarda paran olsa yatırım yapmaya devam etmene de gerek olmazdı, değil mi?

Suwabe: Aa haklısın!

Tsuda: Ben de performansımı milyonlarca kişiye beğendirebilme gücüne sahip olmak isterdim.

Suwabe:  Herkesin harika dediği aktör mü olmak istiyorsun?

Tsuda: Evet! Hayranlarım konusunda çok da seçici değilim. (gülüyor)

 

 Sonraki sayfada devam ediyor…

Hızlıca Paylaş!
1 / 2
Bu makaleyi sevdiniz mi?