Fairy Tail 464 İncelemesi

Fairy Tail 464. Bölüm İncelemesi

Sonunda beklenen bölüm geldi çattı! Natsu ve Zeref karşı karşıya! Her ne kadar Magnolia‘daki savaşın tamamını okumak istesem ve diğer karakterleri de detaylı bir şekilde görmek hoşuma gidecek bile olsa, Natsu ve Zeref‘in savaşını hevesle beklemiyordum desem yalan olur.

Bu bölüm hakkında inceleme olarak -yani hikaye açısından- yazılacak çok fazla şey yok aslında ama Mashima-sensei o kadar başarılı bir bölüm sunmuş ki sayısız teori üretebiliriz şu kısacık 20 sayfada. Hatta Fairy Tail 464, son birkaç bölümdür yakalanan güzel ivmeyi o o kadar üst bir noktaya taşımış ki, yeni bölüm kendini sabırsızlıkla bekletiyor. Ama bu kadar övgü yeter, hikayeye geçelim artık.

Geçen bölümde Natsu kolundaki bandajı açmak üzereyken hikaye sonlanmıştı. Fairy Tail 464 ile panelimiz kaldığı yerden devam ediyor. Bu bölümdeki ilgimi çeken ilk nokta Zeref‘in ordusunun onun “Zeref” olduğunu bilmemesi olurken, Lord Invel‘in bu durumu bilmesi ve sakin ifadesini koruması oldu. Spriggan 12 ve Zeref’in etrafındakileri gördüğümden beri ilk kez korktum çünkü Lord Invel‘in yüz ifadesinin üzerinde düşünülmeye değer olduğuna inanıyorum ve hikayeye bir şekilde dahil olacak gibi duruyor Invel.

Fairy Tail Bölüm 464

Invel’in yüzündeki ifadeyi dikkate almamız gerekiyor.

Zeref ile Natsu karşı karşıya geldiği an, Zeref‘in sözlerine dikkat çekmek istiyorum. Natsu‘nun da bu durumu anlamaması doğal aslında. Bir süre daha aralarındaki konuşmanın süreceğine inanırken Natsu kolundaki bandajı çıkarıyor ve yeni gücünü bizlere tanıtıyor! Kaç bölümdür beklentinin oluşturulduğu bu yeni güç bizleri hayal kırıklığına uğratmıyor. Görünen o ki Natsu elemental güçten gerçek ejderha gücüne geçiş yapmış!

Bu güç üzerine biraz odaklanalım. Zeref‘in saldırısını bile yok edebilecek bir seviyeye ulaşan Natsu gerçekten korkutucu olmuş. Özellikle beklediğimiz gibi daha END‘e dönüşmediği (ya da içinde uyanmadığı mı diyelim) için bu gücün daha da artacağını söylemek çok da yanlış olmaz.

Fairy Tail 464

Natsu tüm ihtişamıyla karşımızda!

Bu noktadan sonrasında Natsu üstünlüğü ele geçiriyor ve Zeref‘i bir güzel dövüyor. Zeref karşılık verse de ve hatta bir süre savaşsalar da Natsu‘nun yeni gücü sanki Zeref‘e eşit sanki hatta bir parçacık da üstün gibi duruyor. Igneel‘ın son gücünü ortaya çıkaran ve başarıyla kullanan Natsu, bizlere ilginç bir detay veriyor. Igneel‘ın bu gücü sadece tek kullanılmlık! Aklıma ister istemez Ichigo‘nun Saigo no Getsuga Tenshou‘su geldi.  Eh bu gücün tek kullanım olmasını mantıklı buluyorum aslında. Fairy Tail‘ın en güçlü karakterlerinden biri olan Zeref‘i bile alt edebilecek gücün tekrar tekrar kullanılabilir olmasının en azından hikaye için iyi bir sonuç çıkaracağını düşünmüyorum. Ancak, ufak bir komplo teorisinde bulunursam, gücünü kaybetmeyen ve içindeki END uyanan Natsu belki de hikayenin yeni kötüsü olur!

Natsu’nun gücünün farkına varan Zeref sonunda ölüme kavuşacağını düşünüyor ve karşılık vermeyi bırakıyor. Blaze Dragon King modunu aktif hale getiren Natsu gücünü tüm ihtişamıyla bizlere sunuyor! Zeref‘in bu güç karşısındaki yorumu aslında gerçekten durumu anlatır cinsten; sanki toprağın kendisi ateşe verilmiş gibi…

Fairy Tail 464, son darbenin inmesinden hemen önce sona eriyor! Zeref‘in öleceğine pek inanmasam da bu olasılığı ciddi anlamda düşünmedim desem yalan söylemiş olurum. Ayrıca, Zeref‘in kendini ölüme ne kadar hazırladığını da düşünürsek ölme ihtimali gerçekten de var. Ancak, benim aklıma takılan asıl durum Zeref‘in sonunun nasıl olduğu değil de teşekkür ettiği kişiler oldu.

Zeref ve Layla‘nın nasıl bir ilişkisi varı? Brandish nasıl bir role sahip? Anna kim? Bu söylediklerini Natsu duydu mu? Kardeş olduklarını öğrendi mi? Sayısız sorular. Mashima-sensei Fairy Tail‘ın 464. bölümü ile gerçekten inanılmaz bir şekilde karşımıza gelmiş.

Neden bilmiyorum ama ilk düşündüğüm Zeref‘in ölmeyeceği ama üzerindeki lanetin kalkacağı oldu. Belki de bu lanet Natsu‘ya geçer. Sayısız teori oluşturabileceğimiz bir bölüm olmuş! Fairy Tail 464. bölümüyle gerçekten başarılı ve heyecanlı bir hikaye bizlere sunarken sayısız soru işareti yaratarak okuyucu cezbetmeyi başarmış. Bir sonraki bölüm kendini heyecanla bekletiyor!

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?