Fairy Tail 2014

Sıcak Sıcak

Fairy Tail 2014
Fairy Tail 2014

Tür: Aksiyon, Macera, Shounen, Komedi, Büyü

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2014

Yönetmen: Ishihara Shinji

Firma/Stüdyo: A-1 Pictures, Bridge

Başlıca Seiyuular: Kakihara Tetsuya (Natsu Dragneel), Nakamura Yuuichi (Gray Fullbuster), Hirano Aya (Lucy Heartfilia), Oohara Sayaka (Erza Scarlet), Kugimiya Rie (Happy)

Mangaka: Hiro Mashima

Açılış: BoA – Masayume Chasing

Kapanış: BREATHE – Kimi to Kare to Boku to Kanojo to

 

2014’ün en çok beklenen devam serisi idi belki de Fairy Tail. Bir yıllık ara hayranları yeterince sabırsızlandırmışken, mankaga beklenen o müjdeli haberi verip, animenin 5 Nisan’da kaldığı yerden devam edeceğini söylemişti. Beklenen gün nihayet geldi ve yepyeni bir Fairy Tail bizlerle beraber oldu.

Konusundan bahsetmeye pek gerek yok, zira izleyenleriniz nasıl heyecanlı bir yerde bittiğini biliyor zaten. Biz önceki sezonla bu sezonun arasındaki farklılıklardan biraz bahsedelim. Öncelikle Fairy Tail mangasının animesine göre birçok farkı olduğunu okuyanlarınız bilir. Mangada yetişkinlere hitap eden bolca materyal bulunurken animeye bu kısımlar sansürle aktarılmıştı. Hatta bu sansür  o kadar abartılmıştı ki ilk sezondaki hiçbir dövüşte kan aktığını görmemiştik. Yeni sezonun ilk bölümünde henüz büyük çaplı bir aksiyon olmadı; ancak umarız kan faktörüne bu sezonda biraz yer verilir de bizler de o savaşı bir nebze olsun yaşayabiliriz.

Fairy Tail 2014
Başka bir farklılık ise çizimler. İlk sezondaki çizimlere göre muazzam bir değişim var. İlk sezonda yer yer kalınlaşan bozulan çizgilere bu sezonda yer yok görünüşe göre. Gayet ince, düzgün ve özenle çizilmiş. Renkler biraz daha parlaklaştırılmış ve bu da renkli olan animemize daha da bir canlılık kazandırmış. İlk sezondaki alev efektleriyle yeni alev efektrleri birbirinden tamamen farklı. Sadece alev değil, diğer büyü efektrlerinde de gözle görülür bir farklılaşma var. Özellikle de Wendy’nin Samanyolu büyüsünde öyle bir efekt vardı ki Fairy Tail’de böyle efektler görmeye alışık olmayan bizler için göz şenliğiydi adeta.

Fairy Tail 2014

Müzikler konusunda henüz bir şey söyleyemeyeceğim; ancak ilk sezonun müzikleri çoğunluğun da kabul ettiği üzere mükemmeldi. Takanashi Yasuharu üstadın ustalığıyla kavrulmuş o müziklerin bizlerde bıraktığı etki -özellikle de belli sahnelerde- gerçekten de büyüktü. İkinci sezonda elbette ki yeni müzikler dinleyeceğiz; ancak ilk sezondaki müziklerin de tamamen arkada bırakılacağını düşünmek biraz yanlış olabilir. Kapanış şarkısı BREATHE grubuna ait. Açılış şarkısı ise Güney Kore’nin idollerinden BoA’ya ait ve bir hayli güzel.

Seiyuularda ise herhangi bir değişiklik yok. Zaten kimse de değişmesini pek istemez muhtemelen. Natsu’nun o gaza getirici ses tonu, Happy’nin eğlenceli sesi hepimizin Fairy Tail’i sevme nedenlerindendir belki de.

Fairy Tail 2014
Son olarak, daha ilk bölümden Fairy Tail bize büyük değişimlerin sinyalini vermiş gibi görünüyor. Çizimler ve efektler bize bu değişimin gösterilen ilk adımları. İlerleyen bölümlerde olması muhtemel diğer değişimleri hep beraber göreceğiz. Siz henüz Fairy Tail’e başlamadınız mı? Bir an önce başlayın ve o ‘büyülü’ dünyada keyfinizi sürün.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?