Enen no Shouboutai Animesine 2. Sezon

Enen no Shouboutai Animesine 2. Sezon Geliyor

İlk sezonu 24 bölümden oluşan ve bitmesine bir bölüm kala sevilen seri Enen no Shouboutai animesine 2. sezon geleceği açıklandı. Ookubo Atsushi’nun aynı isimli mangasından uyarlama olan animenin yeni sezonu 2020 yılının yazında izleyici ile buluşacak. Serinin ikinci sezonu için bir görsel ve duyuru videosu da yayımlandı.

Enen no Shouboutai Animesine 2. Sezon

2015 yılından beri devam eden manganın ise geçtiğimiz haftalarda 21. cildi yayımlandı. Serinin konusunu tekrar hatırlatacak olursak;

Kişilerin aniden alev almasına sebep olan açıklanamaz bir olay insanlığa hücum eder. Alevleri söndürmek için hayatını ortaya koy! Bilim-kurgu türünde bir itfaiyecilik savaşı!

Tokyo’da Güneş Çağı’nın 198. yılında özel itfaiye ekipleri, insanların “Infernal” isimli yaşayan şeytani yaratıklara dönüşmesi sonucu kendiliğinden alev alma denilen doğaüstü bir olaya karşı mücadele etmektedir. Infernaller ilk başlarda kendiliğinden alev alma vakaları olsa da daha sonraki nesiller insan şeklini koruyup alevleri kontrol etme yeteneğine sahip olmaya başlamıştır. Ayağını istediği zaman ateşleyebilmesi nedeniyle “Şeytan’ın Ayak İzi” lakabını alan Kusakabe Shinra isimli genç ise diğer alev kullanıcılarının, Infernalleri yok etmek için kurduğu Özel İtfaiye Birimi 8’e katılır. Infernal yaratan bir güruhun ortaya çıkması ile Shinra on iki yıl önce ailesinin ölümüne neden olan gizemli bir yangının arkasındaki gerçeği gün yüzüne çıkarmaya başlar.

Sizler anime hakkında neler düşünüyorsunuz? Size göre 2. sezonu hak eden bir seri mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?