En Popüler Animeler

En Popüler Animeler Hangileri? En Ünlü Animeler Listesi

en popüler animeler

Son zamanlarda animelerin popülaritesi arttıkça bazı söylemler ortaya atılmaya başlandı. Bunlardan bir tanesi “En Popüler Anime Hangisi?”. En ünlü anime tartışmasında her türden farklı farklı isimler ortaya atılıyor. Kimisi Naruto derken, bir diğeri ise One Piece diyor. Bu örnekler çoğalır gider o yüzden lafı hiç uzatmadan en popüler 20 animeyi sizler için aşağıda derledik.

16. One Piece

en popüler animeler

Gol D. Roger, Grand Line’da yelken açmış en güçlü ve kötü şöhrete sahip olan “Korsanlar Kralı” olarak biliniyordu. Roger’ın Dünya Hükümeti tarafından yakalanıp infaz edilmesi tüm dünyada bir değişikliği beraberinde getirdi. Ölümünden önceki son sözleri, dünyadaki en büyük hazinenin, One Piece’in varlığını ortaya koydu. Sınırsız miktarda zenginlik ve şöhret vaat eden hazine beraberinde Büyük Korsanlar Çağı’nı başlattı.

Ana Karakterimiz Standart korsan tanımınıza meydan okuyan 17 yaşındaki Monkey D. Luffy. Eğlenmek için köyleri yağmalayan kötü, sert, dişsiz bir korsanın popüler kişiliğinden ziyade, Luffy’nin korsan olmasının nedeni sadece merak etmektir: Onu merak uyandıran insanlara ve nihayetinde vaat edilen hazineye götüren heyecan verici bir macera düşüncesi. Çocukluk kahramanının izinden giden Luffy ve ekibi, tüm servetlerin en gıpta edileni olan One Piece’e ulaşmak için Grand Line’ı boydan boya geçerek çılgın maceralar yaşıyor, karanlık gizemleri açığa çıkarıyor ve güçlü düşmanlarla savaşıyor.

15. Koe no Katachi

en popüler animeler

Serseri bir genç olan ilkokul öğrencisi Ishida Shouya, can sıkıntısını en acımasız yollarla yenmeye çalışır. Sınıfına yeni transfer olan Nishimiya Shouko  sağırdır. Shouya ve sınıfının geri kalanı eğlenmek için düşüncesizce ona zorbalık yapar. Ancak annesi okula haber verdiğinde, kendisine yapılan her şeyden o sorumlu tutulur. Shouko’nun okuldan nakledilmesiyle Shouya, sınıf arkadaşlarının insafına kalır. Öğretmenler görmezden gelirken, ilkokul ve ortaokul boyunca kalpsizce dışlanır.

Şimdi lisenin üçüncü yılında olan Shouya, hala genç bir çocukken yaptığı yanlışlar peşini bırakmamaktadır. Geçmişte yaptıklarından içtenlikle pişmanlık duyarak bir iyileşme yolculuğuna çıkar: Shouko ile bir kez daha buluşmak ve durumu düzeltmek için. Shouya’nın Shouko ile yeniden bir araya gelmesi, geçmişinin gölgeleri tarafından sürekli olarak musallat olurken kendini kurtarmak için yaptığı dürüst girişimlerin iç açıcı hikayesini anlatıyor.

14. Jujutsu Kaisen

en popüler animeler

Occult Club’da asılsız paranormal aktivitelere kendini kaptıran lise öğrencisi Itadori Yuuji, günlerini ya kulüp odasında ya da yatalak büyükbabasını ziyaret ettiği hastanede geçirir. Ancak, bu rahat yaşam tarzı, bilmeden lanetli bir nesneyle karşılaştığında kısa sürede tuhaf bir hal alır. Bir dizi doğaüstü olayı tetikleyen Yuuji, “Lanetlerin Kralı” iblis Sukuna Ryoumen’e ait bir parmak olduğu ortaya çıkan söz konusu öğeyi yuttuktan sonra kendini birdenbire Lanetler dünyasına girmiş halde bulur.

Yuuji, yeni güçlerini keşfederken, bu lanetlerin toplum için oluşturduğu tehdidi ilk elden deneyimliyor. Tokyo Büyükşehir Jujutsu Teknik Lisesi’ne tanıtıldığında, geri dönemeyeceği bir yolda yani bir Jujutsu büyücüsünün yolunda yürümeye başlar.

13. No Game No Life

en popüler animeler

No Game no Life serisinde tek Gerçek Tanrı Tet tarafından yönetilen bir dünya olan Disboard’da on altı duyarlı ırk yaşamaktadır. On altı ırkın en küçüğü olan Imanity, sihirle hiçbir yakınlığı olmayan bir ırk olan insanlardan oluşur. Her şeyin basit oyunlarla kararlaştırıldığı bir yerde, insanoğlu içinde bulunduğu çıkmazdan çıkış yolu bulamamış gibi görünse de iki yabancının gelişi bir değişiklik teşkil eder.

12. Steins Gate

en popüler animeler

Eksantrik bilim adamı Okabe Rintarou, bilimsel keşif için hiç bitmeyen bir susuzluğa sahiptir. Rintarou, salak ama iyi niyetli arkadaşı Shiina Mayuri ve oda arkadaşı Hashida Itaru ile birlikte, insan ruhunu şaşırtan teknolojik yenilikler yaratma umuduyla Geleceğin Aygıt Laboratuvarı’nı kurar. İhtişam iddialarına rağmen, üçlünün yarattığı tek dikkate değer “cihaz“, muzları yeşil yapışkan maddeye dönüştürmek için şaşırtıcı güce sahip bir mikrodalgadır.

Ancak Rintarou, sinirbilimci Makise Kurisu’nun  zaman yolculuğu konulu konferansına katılmaya karar verdiğinde, onu “Telefon Mikrodalgası” aygıtında göründüğünden daha fazlası olduğuna inandıran bir dizi tuhaf olayla karşılaşır. Görünüşe göre mikrodalga kullanarak geçmişe metin mesajları gönderebilen Rintarou, “zaman makinesi” ile daha da uğraşarak gizemli organizasyon SERN’in öfkesini ve dikkatini çeker.

Yeni keşfi nedeniyle, Rintarou ve arkadaşları kendilerini her zaman var olan bir tehlikenin içinde bulurlar. Buluşunun zaman çizelgesine verdiği zararı hafifletmeye çalışırken, sadece sevdiklerini kurtarmak için değil, aynı zamanda yavaş yavaş yitirdiği akıl sağlığına karşı da bir savaş veriyor.

11. Kimi no Nawa

en popüler animeler

Liseli bir kız olan Miyamizu Mitsuha, hareketli Tokyo şehrinde bir erkek çocuğunun hayatını yaşamayı özlüyor. Bu isteği, kırsal kesimdeki şu anki hayatıyla taban tabana zıt bir rüya. Bu sırada şehirde yaşayan Tachibana Taki, bir lise öğrencisi olarak yoğun bir hayat yaşıyor. Yarı zamanlı işiyle uğraşırken aynı zamanda gelecekte mimar olmak istiyor.

Bir gün Mitsuha kendisine ait olmayan bir odada uyanır ve birden kendini Tokyo’da rüya gibi bir hayat yaşarken bulur ama Taki’nin vücudunda! Taki, başka bir yerde kendini Mitsuha’nın bedeninde kırsalda mütevazi bir hayat yaşarken bulur. Bu garip olaya cevap ararken birbirlerini aramaya başlarlar.

10. Hunter x Hunter

en popüler animeler

Avcılar kendilerini, dünyanın keşfedilmemiş bölgelerini geçmekten nadir eşyaları ve canavarları bulmaya kadar tehlikeli görevleri yerine getirmeye adarlar. Avcı olmadan önce kişinin Avcı Sınavını geçmesi gerekir; başvuranların çoğunun engelli veya daha kötüsü ölerek sonuçlandığı yüksek riskli bir seçim sürecidir.

Kötü şöhretli sınava meydan okuyan hırslı katılımcılar kendi sebeplerini taşırlar. Bu katılımcılardan biri olan Gon Freecss 12 yaşındadır. Gon’u motive eden şey, Ging’i yani babasını bulmak istemesidir. Babasıyla tanışmasının Avcılık yolundan gittiğine inanan Gon, aynı yolda yürümek için ilk adımı atar.

9. Tokyo Ghoul

en ünlü animeler

Uğursuz bir tehdit Tokyo’yu işgal ediyor: insanlara benzeyen ve et yiyen ghoul’lar halkın arasına karışmış. Üniversite öğrencisi Kaneki Ken, kendini kitaplara gömer ve gitgide büyüyen kriz haberlerinden kaçınır. Bununla birlikte, Kamishiro Rize adında çekici bir kadının ortaya çıkışı, ona doğrudan çıkma teklif ettiğinde Kaneki’nin hayatı bir daha asla eskisi gibi olmaz.

8. Naruto

en ünlü animeler

Uzumaki Naruto, Konohagakure köyünde yaşayan hiperaktif ve yaramaz bir ninjadır. İçindeki Kyuubi (Dokuz kuyruklu tilki) yüzünden dışlanan Naruto, köydeki yerini bulmak için mücadele ederken, Konohagakure’nin Hokage’si olma arzusu onu sadece bazı harika yeni arkadaşlara değil, aynı zamanda bazı ölümcül düşmanlara da götürür.

7. Kimetsu no Yaiba

en ünlü animeler

Eski çağlardan beri ormanda insan yiyen iblisler olduğu söylentisi gezmektedir. Bundan ötürü yerli halk gece vakti dışarıya çıkmayı hiç göze alamıyordu.

Babasının ölümünden beri, aileyi geçindirme yükü Kamado Tanjiro’nun omuzlarına binmiştir. Uzak bir dağda yoksul bir şekilde yaşamalarına rağmen, Kamado ailesi nispeten huzurlu ve mutlu bir hayatın tadını çıkartmaktadır. Bir gün Tanjirou, odun kömürü satarak biraz para kazanmak için köye gitmeye karar verir. Dönüş yolunda gece çöker ve Tanjirou eve döndüğünde acı gerçekle karşılaşır.

6. Boku no Hero Academia

en ünlü animeler

Yeni keşfedilen süper güçler olan “tuhaflıkların” ortaya çıkışı, insanlığın yüzde 80’inin elementleri manipüle etmekten şekil değiştirmeye kadar çeşitli yeteneklere sahip olmasıyla birlikte yıllar içinde sayıları artıyor. Dünyanın küçük bir kısmı bu tuhaflıkları kullanamaz, Midoriya Izuku da bunlardan biridir.

Izuku, çocukluğundan beri tek hayali olan kahraman olmayı her şeyden çok arzular. Ama  Izuku’nun kaderi, onu kahramanlara hayran bırakmak zorunda kalır ve elinden geldiğince onlar hakkında notlar alır. Bir gün çabaları meyvesini verir: Midoriya Izuku en güçlü kahraman ve en büyük hayranı olduğu All Might ile tanışır. All Might’ın gücü, miras alınabilen eşsiz bir yetenektir ve halefi olarak Izuku’yu seçer!

5. Sword Art Online

en ünlü animeler

Yenilikçi NerveGear’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, dünyanın her yerinden oyunculara tamamen sürükleyici bir sanal gerçekliği deneyimleme fırsatı verildi. Konsoldaki en yeni oyunlardan biri olan Sword Art Online (SAO), kullanıcıların hayal gücünün sınırları dahilinde her şeyi yapabileceği canlı, orta çağdan ilham alınmış olan Aincrad’ın harikulade dünyasına açılan bir kapı sunuyor. Bu dünya çapında oyunun piyasaya sürülmesiyle, oyun oynamak hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı.

Ancak, SAO’nun yaratıcısı binlerce oyuncuyu oyunun içine hapsettiğinde, bu eğlenceli fantastik dünya hızla acımasız bir kabusa dönüşür. Onlara tek kaçış yolunun oyunu bitirmek olduğunu söyler ve oyunun içinde ölündüğü anda gerçek hayatta da ölecekleri belirtilir.

4. One Punch Man

en ünlü animeler

Havalı bir görünüme sahip olmayan Saitama’nın oldukça benzersiz bir hobisi var: kahraman olmak. Saitama, çocukluk hayalinin peşinden gitmek için üç yıl boyunca amansızca eğitim alır ve bu süreçte tüm saçlarını kaybeder. Şimdi, Saitama o kadar güçlü ki, herhangi bir düşmanı sadece bir yumrukla yenebilir. Başlarda gücünün tadını çıkaran Saitama, gün geçtikçe kendi gücüne denk birini bulamaz ve sıkılmaya başlar.

Bir gün Saitama, gücüne tanık olan ve Saitama’nın öğrencisi olmak isteyen 19 yaşındaki cyborg Genos’un dikkatini çeker. Genos, Saitama’yı topluma olumlu katkılarından dolayı takdir edilecek sertifikalı kahraman olması için Kahraman Derneği’ne katılmasını önerir. Kimsenin kendisini tanımadığı için şok olan Saitama, bu teklifi hemen kabul eder. Yeni müttefiklerle tanışan ve yeni düşmanlarla karşılaşan Saitama, bir zamanlar hissettiği savaş heyecanını yaşamak için Kahraman Derneği’nin bir üyesi olarak yeni bir yolculuğa çıkar.

3. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

en ünlü animeler

Evlerinde korkunç bir simya deneyinin ters gitmesiyle Edward ve Alphonse kardeşler, kendilerini korkunç yeni bir gerçeklikte bulurlar. Yakın zamanda ölen annelerini simya ile hayata döndürmeye çalışan Edward ve Alphonse, insan dönüşümünü yasaklayan simya ilkesini yok sayarlar. Başlarda doğru giden deney acımasız sonuçlar doğurur.

Deneyin sonunda Edward bir bacağını kaybederken Alphonse’un vücudu parçalanır. Alphonse’un ruhunu geri almak için bir zırh takımı bulur. Ruhu zırhın içine hapseder ama bunun için kolunu feda eder. Kaybettikleri vücutlarını geri almak için yola çıkan iki kardeş, amaçlarına ulaşmaya çalışırken aynı zamanda dünyanın kaderini tehdit eden büyük bir komplonun içine çekilirler.

2. Death Note

en ünlü animeler

En popüler animeler içeriğinde birçok anime hayranının ilk izlediği anime olan Death Note’dan bahsetmezsek olmaz.

Acımasız cinayetler, hırsızlıklar ve anlamsız şiddet insan dünyasını kirletmiştir. Buna karşılık, ölüm tanrılarının alemi tekdüze, değişmeyen bir kumarhanedir. 17 yaşındaki dahi Japon öğrenci Yagami Light ve sadist ölüm tanrısı Ryuk’un ortak bir inancı vardır: dünyaları çürümüştür.

Ryuk, kendi eğlencesi için Ölüm Defterini insanların dünyasına bırakır. Defteri bulan Light, kurallarının ilkini gülünç bulur: Bu deftere adı yazılan insan ölecektir. Light, bir gün bu defteri kullanma kararı alır ve ilk cinayetini acımasızca gerçekleştirir.

Elindeki korkunç tanrısal gücün farkında olan Light, Kira takma adıyla, dünyayı tüm kötülük yapanlardan temizleme amacıyla defteri kullanmaya başlar. Dünyanın bir numaralı detektifi olan L çoktan Kira’nın peşine düşmüştür, ancak Light’ın zekası L’ninkine rakip olduğundan, Kira için yapılan büyük kovalamaca, ancak içlerinden biri öldüğünde sona erebilecek yoğun bir zeka savaşına dönüşür.

1. Shingeki No Kyojin

en popüler animeler

Yüzyıllar önce insanlık, Dev adı verilen canavarca insansı yaratıklar tarafından neredeyse yok olma noktasına kadar katledildi ve insanları korku içinde duvarların arkasına saklanmaya zorladı. Bu devleri gerçekten ürkütücü yapan şey, insan etine olan düşkünlüğünün açlıktan değil, amaçsızca katletmek olmasıdır.

Hayatta kalmalarını sağlamak için, insanlığın kalıntıları büyük ve geniş duvarlar içinde yaşamaya başlar ve bu da yüz yıl boyunca tek bir dev karşılaşması olmadan sonuçlanır. Ancak, devasa bir Dev sözde yıkılamaz olan dış duvarı aşıp devlere karşı hayatta kalma mücadelesini yeniden başlatır.

İstilacı devlerin elinde korkunç bir kişisel kayba tanık olan Eren Yeager, duvarların korumasının dışında acımasız devlerle savaşan seçkin bir askeri birlik olan Keşif Birliği’ne katılarak hayatını onların kökünü kazımaya adar. Eren, evlatlık kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşı Armin Arlert, Devlere karşı acımasız savaşa katılır ve son duvarlar yıkılmadan önce onları yenmenin bir yolunu bulmak için yarışır.

Bir listesinin daha sonuna geldik. Bir çoğunuz bu serileri hatim edip, sıralamayı az çok tahmin etmişsinizdir.

İyi Seyirler

En Popüler Animeler Listesi Hazırlanırken

Eğer animelerin birden fazla sezonu varsa onların ortalamaları alınmıştır. Kaynak olarak MyAnimeList ve IMDB kullanılmıştır.

Peki size göre liste doğru mu?

Daha fazlası için anime.fantastica Instagram sayfamızı takip edin!

Hızlıca Paylaş!