En Güçlü Anime Karakteri Kim?

En Güçlü Anime Karakteri Kim? Dragon Ball’un Mangakası Akira Toriyama’ya Göre Goku Değil

Anime ve manga dünyasında bütün bu en güçlü karakter tartışmaları Dragon Ball ile başladı. 1984 yılında Akira Toriyama’nın hazırladığı Dragon Ball mangası Weekly Shonen Jump’a altın çağını yaşattı, shounen türü ile birlikte anime ve manga dünyasını bambaşka bir boyuta taşıdı ve bugün hemen hemen tüm shounen mangakalarının hayranı olduğu ve pek çok açıdan örnek aldığı bir eser oldu.

En Güçlü Anime Karakteri Kim

Dragon Ball’dan itibaren shounen türü gelir bakımından iyice sektörü sırtlayan bir tür haline gelirken süper – über- mega güçlü (artık ne şekilde adlandırırsanız adlandırın) karakterlerin sayıları da zamanla birlikte hızlıca artmaya başladı. Ancak yıllar geçtiyse de “En güçlü anime karakteri kim?” tartışmalarında her zaman ilk akla gelen isimlerden biri oldu Son Goku.

Peki Son Goku gerçekten en güçlü anime karakteri mi? Anime ve manga dünyasına daima en çılgın güçleri katan ve yeni projelerle birlikte katmaya da devam eden Dragon Ball’un mangakası Akira Toriyama’ya göre en güçlü anime karakteri Goku değil! Ünlü mangaka, yazdığı karakterlerden Whis’in, Goku’nun 2 katı gücünde olduğunu ifade etti.

En Güçlü Anime Karakteri Kim

Güçlerinin hepsi henüz net olarak gösterilmeyen ve devam eden animede Kurosaki Ichigo’nun seiyuusu olarak ünlenen Masakazu Morita‘nın sesiyle hayat bulan “Yaratma Tanrısı” olarak bilinen Whis’in uzayı ve zamanı kontrol etme, geçmişi değiştirme, nesneleri yok etme ve nesneleri yaratma gibi bir ton çılgın güce sahip olmasıyla birlikte “Tanrı yaratma” gücüne bile -tövbe estağfurullah- sahip olduğu söylenenler arasında. Bunun dışında Yıkım Tanrısı Beerus’un hocası olan Whis, Dragon Ball Super animesinde Goku ve Vegeta’ya da eğitim veriyordu. (Bunlara ek bilgi olarak Whis’in ablası Vados, mangada kardeşinden daha güçlü olduğunu söylüyordu ancak Whis bunun 1000 yıl önce kendisi gençken olduğunu ifade ederek buna itiraz ediyordu. Mangaka Vados’un gücü konusunda bir açıklama yapmadı. Vados’un güçleri daha sonra netleşecek olabilir. )

En Güçlü Anime Karakteri Kim

Elbette Akira Toriyama’nın, Son Goku’nun en güçlü karakter olmadığını açıklaması günümüz için geçerli. Goku ileride tanrıdan öte bir varlık(?) olur mu olur! Siz ne dersiniz, Goku’dan iki kat güçlü olan bir karakterden de güçlüsünü görmemiz mümkün değil mi?

Dragon Ball Z: Resurrection F’te Whis, Goku ve Vegeta’nın güçlerini test ederken:

https://www.youtube.com/watch?v=WRzd27xkBRk

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?