Dünya Kupası İçin Dev Tsubasa

Dünya Kupası İçin Dev Tsubasa Heykelleri

Dünya Kupası İçin Dev Tsubasa

Tsubasa Ozaro ve Taro Misaki ile “Twin Shot”

Brezilya’da gerçekleşecek 2014 Dünya Kupası’na günler kala gitgide yükselen futbol ruhunu dünyanın çeşitli yerlerinde farklı şekillerde görmek mümkün. Hong Kong’da şehir merkezine dikilen Youchi Takahashi’ye ait popüler futbol serisi Kaptan Tsubasa mangası karakterlerinin dev heykelleri de bu duruma en güzel örneklerden birini teşkil ediyor.

Dünya Kupası İçin Dev Tsubasa

Tsubasa Ozora, Taro Misaki, Genzou Wakabayashi, and Kojiro Hyuga gibi efsane karakterlerin yaklaşık 5 metro boyundaki heykelleri, projeyi gerçekleştiren dünya kupası sponsorlarından Adidas’ın ürünlerini giyiyor ve Lee Garden’s atrimundaki Hysan Place’de sergileniyor. Kaptan Tsubasa animesinin bundan yaklaşık 30 yıl önce ilk yayımlandığı yer olan Hong Kong’da sergi büyük ilgi çekiyor.

Dünya Kupası İçin Dev Tsubasa

Kojiro Hyuga

Dikilen Tsubasa Ozaro ve Taro Misaki’ye ait heykeller, yakın zamanda Cezero Osaka oyuncuları Takahiro Ohgihara, Hotaru Yamaguchi ve Yuki Kotani tarafından da gerçeğe uyarlanan  Twin Shot’ı  gerçekleştirmek üzereyken görülüyor. Bunun yanı sıra harekete geçmeye hazır duruşuyla Fierce Tiger Kojiro Hyuga’nın heykeli ilk dikilen olma özelliği taşırken kalede gollere geçit vermeyen Genzou Wakabayashi de bekleyiş anındaki heykeliyle göz dolduruyor.

Dünya Kupası İçin Dev Tsubasa

Genzou Wakabayashi

Hızlıca Paylaş!