Darling in the FranXX

Sıcak Sıcak

Darling in the FranXX

Darling in the FranXX izle

Tür: Bilim Kurgu, Mecha, Macera

Bölüm Sayısı: 24

Yönetmen: Atsushi Nishigori

Senaryo: Atsushi Nishigori, Naotaka Hayashi

Karakter Tasarımı: Masayoshi Tanaka

Robot Tasarımı: Shigeto Koyama

Müzik: Asami Tachibana

Stüdyo: A-1 Pictures, Trigger

Seiyuular:  Yuuto Uemura (Hiro), Haruka Tomatsu (Zero Two), Kana Ichinose (Ichigo),  Yuuichirou Umehara (Gorou), Hiroki Gotou (Futoshi), Katsuyuki Konishi (Hachi), Shizuka Ishigami (Ikuno), Saori Hayami (Kokoro), Nanami Yamashita (Miku), Mutsumi Tamura (Zorome), Aoi Ichikawa (Mitsuru), Marina Inoue (Nana), Kenyuu Horiuchi (Dr. Franxx)

Açılış Şarkısı: KISS OF DEATH (Mika Nakashima x Hyde)

Kapanış Şarkısı: Torikago (Haruka Tomatsu, Kana Ichinose, Nanami Yamashita, Saori Hayami, Shizuka Ishigami)

Kış sezonunun mecha türünde öne çıkan serisi Darling in the FranXX orijinal hikayesi ile dikkat çeken yapımlardan biri. Dünyanın mahvolmuş olduğu uzak bir gelecekte geçiyor hikayemiz. İnsanlık bu yüzden hareket eden taşınabilir şehir Plantation’u kurmuştur. Plantation içinde pilot olarak yetiştirilmek üzere yaratılan çocuklar kuş kafesi de denilen Mistilteinn’de yaşamaktadır. Yine dış dünyadan ve gökyüzünün uçsuz bucaksız maviliğinden habersiz bir yaşam sürmekte olan bu çocukların hayatları görevlerini eksiksiz yerine getirmekten ibarettir. Bu çocuk pilotlar Franxx isimli robotlarıyla gizemli dev yaşam formları ve aynı zamanda düşmanları olan Kyouryuulara karşı mücadele etmektedir. Onlara göre bir Franxx robotuna pilotluk etmek varoluşlarını ispatlamaya yeter de artar bile.

Darling in the FranXX izle

Bir zamanların dehası olarak bilinen Code:016 diye anılan genç çocuk Hiro artık geride kalmış ve faydasız biri olarak görülmektedir. Zira ortağı Code:703 Naomi ile Franxx’a pilotluk etmekte başarısız olmuştur. Çünkü bir erkek ve bir dişi birbirlerine destek olup tek bir vücut halinde olmadıkça gökyüzünde uçamaz.

Darling in the FranXX izle

Tüm bu kötü olayların ardından Hiro Mistilteinn’de başıboş dolaşırken gölde yüzen bir kız görür. Çırılçıplak karşısına çıkan başında boynuzları olan bu tuhaf kız Hiro’ya ”sevgilisi” olmasını teklif eder. İkili arasında garip bir çekim oluşur ancak daha teklifine cevap veremeden bu ilginç muhabbete başkaları da dahil olur. Zero Two isimli bu kız aslında Dr. Franxx ve ekibi tarafından Mistilteinn’e getirilmiştir. Öte yandan yeni pilotların takdim edileceği açılış töreni günü gelip çatar. Bu özel günde Hiro ve Naomi ise yetimhaneye dönmek için Mistilteinn’e veda etmek üzeredir. Ancak tören esnasında insanlığın düşmanlarından bir Kyouryuu törene saldırır. Zero Two ve ortağı bu yaratıkla mücadele ederken işler hiç umulduğu gibi gitmez.

Darling in the FranXX izle

Darling in the FranXX izle

Daha fazla detaya girmek istemiyorum çünkü ilk bölümün sonunda ilginç bir sürpriz yaşanacak ve bu sürprizi sizlerin de izleyip görmesini istiyorum. :) En başta da söylediğim gibi Darling in the FranXX sezona sağlam giriş yapan animelerden birisi oldu benim için. Yine de ilk bölümden bazı olayları kavramak güç. Çünkü bilinmeyen bir evren, terimler ve canlılar söz konusu. Özellikle Zero Two karakteri hakkındaki bir takım gerçekleri (bilhassa insanlardan farklı görünen başındaki o boynuzların sırrı) ise daha ilerleyen bölümlerde öğrenecek gibiyiz.

Darling in the FranXX izle

Serinin başına buyruk ve haşarı kızı Zero Two

Zero Two ve Hiro ikilisinin yanı sıra açılış töreninde ve öncesinde gördüğümüz pilot olmaya hak kazanmış Hiro’nun diğer arkadaşları da seriye karakter anlamında renk katan isimler olacak gibi. Çiftlerin pilotluk edeceği Franxxları ve mücadeleleri merakla bekliyorum. Yine ilk bölümde Dr. Franxx ve ekibi bir takım deneyler yapma peşinde ancak bahsi geçen bu deneyin ne ile ilgili olduğu henüz açığa çıkmış değil.

Darling in the FranXX izle

Özellikle mecha hayranı arkadaşların seveceği bir seri olarak gördüğüm Darling in the Franxx aksiyonu bol olacağını tahmin ettiğim bir hikayeye sahip. Çizimlerini Kentarou Yabuki’nin üstlendiği serinin mangası ise animeden birkaç gün sonra yayımlanmaya başladı. Kısacası müzikleri olsun, animsayonları olsun ilk bölümden kendine bağlayan bir yapım. Bakalım seri ilerleyen bölümlerde üstüne koyup daha fazlasını izleyiciye sunabilecek mi?

Darling in the FranXX izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?