Captain Tsubasa: Dream Team

Captain Tsubasa: Dream Team Mobil Oyunu İnceleme

Özellikle 80 ve 90’lı yıllarda doğmuş olan kişiler için önemi büyük olan Kaptan Tsubasa, özellikle de oyunları sayesinde kendisine ait özel bir kitleye sahip oldu. Şöyle ki FIFA veya PES oynamayan ve hatta futboldan nefret eden insanların bile ilgisini çekebildi çünkü oynanışı bir futbol oyununa göre sıra dışıydı ve bu gelenek uzun yıllar devam ederek cebimize kadar geldi. Captain Tsubasa Dream Team ile karşımıza çıkan oyun şahsen benim fazlasıyla ilgimi çekti. Bunun sebebi, son yıllarda çıkan Tsubasa oyunlarının çoğunu beğenememiştim. Oyunu hiç bilmeyen kişileri kısaca bilgilendirelim.

Captain Tsubasa: Dream Team oyunu indir

Oyunda oyuncularınızın belirli hareketleri var ve her hareketin sayısal değeri var. Top sizde iken oyuncuyu sahada bir yere yönlendirebiliyor, şut çekebiliyor veya pas verebiliyorsunuz. Oyunda topa sahip oyuncu, rakip oyuncular ile karşılaşınca oyun duruyor ve sizden hamlenizi yapmanız isteniyor. Top sizde iken çalım atabilir, pas verebilir, verkaç yapabilir ve şut çekebilirsiniz. Topun sahibi oyuncu iler karşılaşırsanız ise topa kayabilir, pas kesmeye çalışabilir, şutu engellemeye çalışabilirsiniz.

Captain Tsubasa: Dream Team oyunu indir

Bu hareketlerin birbirlerine üstünlükleri var. Rakibin çalım atacağını düşünüyorsanız topa kayacaksınız, pas vereceğini düşünüyorsanız pas kesmeye çalışacak ve aynı şekilde şut çekeceğini düşünüyorsanız blok koymaya çalışacaksınız. Elbette gerisi oyuncuların güçlerine kalıyor. Yani 2000 çalımı olan oyuncu çalım atmaya çalışırken siz 500 kayma ile topa kayarsanız “e hani çalıma karşı hareket yaptım neden kapmadı” diyemezsiniz. Aynı şekilde siz 500 güç ile çalım atarken rakip 2500 pas kesme ile sizin ayağınızdan topu alabilir.

Captain Tsubasa: Dream Team oyunu indir

Oyunu hem arkadaşlarınız ile, hem online olarak başka insanlar ile oynayabilirsiniz ve ayrıca tek kişilik oynayabilirsiniz. Oyunda Dreamball sistemi sayesinde bir etkinliği ilk geçtiğinizde Dreamball kazanırsınız (veya para ödeyip satın alarak fakat epey pahalı) ve kendi kulübünüzü kurup arkadaşlarınızı davet edebilir veya başka kulüplere katılabilir, günlük etkinliklere katılıp oyuncularınızı geliştirmek için Roberto’s Notebook adındaki eşyaları, oyuncuların yeteneklerini geliştiren Coach kartlarını kazanabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli oyun ile ilgilenmek istemeyen veya kolay maçlar ile uğraşmak istemeyen arkadaşlar için semi-auto ve auto modları var. Yarı otomatik yaptığınızda sadece karşılaşmaları (top sahibi oyuncu ve rakipler) siz oynuyorunuz yani kararları siz veriyorsunuz. Aynı zamanda ayarlar bölümünden maksimum hızı açtığınız takdirde bir maçınız 2 dakika bile sürmeyebiliyor.

Captain Tsubasa: Dream Team oyunu indir

Daha önce Tsubasa oyunlarını oynamış kişilere ise mutlaka Captain Tsubasa Dream Team oyununu öneriyorum. Şahsen cep telefonu ile pek arası olmayan bendeniz, oyunu kurduğum günden beri 4 gün üst üste sürekli oynadım ve sonra emulator sayesinde bilgisayarımdan oynamaya başladım. . Eski oyunlara nazaran maçlar daha kısa sürüyor, yeni ve değişik bazı sistemler var fakat özellikle Captain Tsubasa 1-4 arasını oynayıp beğenmiş birisi iseniz, bu oyun sizi fazlasıyla tatmin edecek.

Hazırlayan: Volkan Çolak

Hızlıca Paylaş!