Code Geass: Fukkatsu no Lelouch Duyuruldu

Yeni Code Geass Anime Projesi Code Geass: Fukkatsu no Lelouch Duyuruldu

Code Geass: Fukkatsu no Lelouch izle

Birçok anime severi etkileyen ve çoğu kişinin en sevdiği anime listesinin başına ismini getirdiği anime olsa gerek Code Geass. İlk sezonun yayımlanmasından tam 10 sene geçmiş fakat hala ismini duyurmaya devam ediyor bu seri. Bu sefer de, eminim ki kimsenin beklemediği bir şekilde ismini tekrar duymuş olduk. Code Geass’ın yeni animesi geliyor. Evet, yanlış duymadınız.

Japonya’da yapılan Code Geass’ın 10. yıl dönümü festivalinde birtakım açıklamalar yapılmış. Açıklamanın en önemli noktası ise yeni anime projesinin olduğu ve isminin Code Geass: Fukkatsu no Lelouch yani Code Geass; Lelouch’un Dirilişi olması. (Code Geass: Revival of Lelouch)

Şimdi de ayrıntılara gelelim;

  1. Code Geass: Fukkatsu no Lelouch 2. sezonun bitişinin birkaç yıl sonrasından bahsedecek.
  2. Yeni sezon veya film olacağı hakkında bilgi verilmedi.
  3. Ana karakterin Lelouch olduğu, yani başka evrenden olmayacağı açıklandı.
  4. Yönetmeni hikayenin 2. sezonun devamı olacağından bahsetti.
  5. Ayrıyetten 1. ve 2. sezonun, yani 50 bölümün özet filminin çıkacağı ve 3 film halinden oluşup 2017 senesinde vizyona girmeye başlayacağı duyuruldu.

Bu haberin şaşırtıcı ve sevindirici olduğu kadar, animenin güzel bitmesi yüzünden Code Geas severleri biraz tereddüte düşürdüğü gerçeği de var. Nasıl devam ettirebilecek, nasıl hikayeyi yürütecek ve benzer endişeler illa ki olmuştur.

Ayrıntılı bilgilerin verilmemesi, animenin ne zaman yayımlanacağının, hatta yeni bir sezon olup olmayacağı bile duyurulmaması bizi meraka sardı. Bakalım önümüzdeki günlerde illa açıklanacak, umarım bizi fazla bekletmez!

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?