Centaur no Nayami

Sıcak Sıcak

Centaur no Nayami

 

Centaur no Nayami İzle

İsim:  Centaur no Nayami, セントールの悩み

Tür: Doğaüstü, Fantastik, Yaşamdan Kesit, Komedi, Seinen

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2017

Kaynak: Manga

Yönetmen: Oizaki Fumitoshi , Konno Naoyuki

Mangaka: Murayama Kei

Karakter Dizayn:
Chikaoka Sunao

Başlıca Seiyuular: Kuwahara Yuuki (Nozomi), Fukagawa Seria (Himeno), Shiraishi Haruka (Kyouko)

Firma/Stüdyo: Haoliners Animation League

Müzik: Asaka

Açılış“Oshiete Darwin (教えてダーウィン)” – Purely Monster (ピュアリーモンスター)

Kapanış:  “Edelweiss” – Asaka

 

Sezonun canavar-insanlı animesi de belli oldu. Karakterleriyle geçen sezondaki Demi-chan wa Kataritai animesini andırsa da, ‘insan’ dememin nedeni bu animedeki herkesin mitolojik bir hayvanı veya varlıkları temsil etmesi. Sentor, kedi-insan, şeytanlar, melekler ve daha nicesi. İzlerken görebileceğiniz üzere(ve henüz animeye girmeyen karakterlerle de) at-insan dışında çeşitli hayvanlar da karakter olarak kullanılmış.

Centaur no Nayami İzle

Centaur no Nayami’nin konusu, adından da anlaşılacağı gibi sentor Himeno ve arkadaşlarının günlük yaşantılarını konu alıyor. Herhangi bir macera unsuru görür müyüz bilmiyorum ama etiketlerden yola çıkarak görecekmişiz gibi durmuyor. Animede shoujo-ai olmasa da, en yakın iki arkadaş olan Nozomi ve Himeno’nun arasındaki çekimi ilk bölümden görüyoruz. Şuan için animenin çok ilgi çekici olduğunu düşünmediğimi de söylemem lazım; herhangi bir artısı veya eksisini göremedim, konu olarak da karakterleri dışında bir ekstremlik yok. Ayrıca, yıllardır kadınların erkeklerde çekici bulduğu sentor karakterinin bir kadın olması biraz ilginç olmuş diyebiliriz. Beğenmeyeni oldukça fazla olsa da eğer canavar kadınlardan hoşlanıyorsanız, bu animeye bir şans verebilirsiniz. ?

Centaur no Nayami İzle

 

İlk bölüm, lise festivallerinde tiyatro gösterisi yapacak bir sınıfla başlıyor. Hatta, birçok insanın bölümün en dikkat çekici olarak belirttiği sahneyle başlıyor da denebilir. Nozomi ve Himeno, oyunun iki ana karakterini oynuyor; adından anlayabileceğiniz gibi Himeno prensesi oynuyor, Nozomi de prensi. Ufak bir yanlış anlaşılmayla işler giderek gülünç bir hal alıyor ilk sahneden. Anime bu yönüyle oldukça hayatın içinden bir imaj çiziyor. Liseli gençler, festivaller, tiyatro oyunu gibi şeyler her animede denk geldiğimiz olaylar. Karakterlerin dış görünüşleri ve dış görünüşlerine bağlı günlük hayattaki sıkıntıları dışında bu animenin bize verdiği fazla bir şey yok. Ancak oldukça hareketli animelerin olduğu bu sezonda kafa dinlemek için gereken sakinliği de yakalamışlar.

Centaur no Nayami İzle

 

İlk bölüme özel olduğunu düşündüğüm bir diğer şey açılışın yaklaşık 10. dakikada başlamış olması. Şirin bir açılışı var, şu an için neden animenin seinen etiketine sahip olduğunu anlayamadım ama mangadan uyarlanan bir seri olduğu için bir nedeni vardır diye düşünüyorum. ? Animenin çizimleri rengarenk ve özellikle hayvan-insan karakterlerin kulakları çok tatlı duruyor. Açılıştan sonraki kısımda; animedeki ‘insan’ türünün nasıl evrimleştiği oldukça kurgusal bir şekilde anlatılıyor. Bu insan grubunu temelde dörde ayırmışlar; ilk grup kedi, keçi ve yarı insan yarı keçilerden oluşuyor. Diğer grup ejderler ve melekler, üçüncü grup sentorlar ve son olarak deniz insanı. Yalnız, tam olarak anlayamadığım; bunların birer varyasyon olup olmadığı, yani bizim insan türümüz de kendileriyle birlikte mi yaşıyor, yoksa tarihte yok mu edilmişler, yoksa tamamen farklı alanlarda mı yaşıyorlar bunu pek çözemedim.

Serinin Oizaki Fumitoshi ve Konno Naoyuki olmak üzere iki tane yönetmeni var. İkisi de birçok farklı animede, farklı pozisyonlarda çalışmış. Benim için (sevdiğim animelerden) çok gözüme batan bir seride görev almamışlar, belki Centaur no Nayami ilk olur derdim ancak bu animenin sezonun ötesine geçebileceğini düşünmüyorum. Seiyuuları iyi, fena değil ve karakterlere güzel oturmuşlar. Stüdyonun genellikle Çin ortak yapımı animeleri olduğunu görünce kontrol ettim ve stüdyomuz Çin alt tabanlı bir kuruluşmuş. Birkaç tane Japon yapımlarından biri de Centaur no Hayami. Çizimler ve renk kullanımları güzel, canlı duruyor oldukça.

Centaur no Nayami İzle

Sentorlar, Dr.Who’da gördüğümden beri ilgimi çeken varlıklar ama daha önce de dediğim gibi genelde erkek olarak çizilir, düşünülürler. O nedenle, kadın bir karakterin nasıl olacağını şu an için çok kestiremiyorum. İlk bölüm itibariyle; sevecen, sempatik bir karaktere benziyor Himeno. Ben bu serinin devamını vaktim olursa izleyebilirim ama nedense beşinci bölümden sonra tamamen bırakacakmışım gibi geliyor. Umarım sevenleri vardır da bir değer görebilir. Bu arada, animenin kapanışı belki de en iyi yeriydi.

https://www.youtube.com/watch?v=ARwkVmAX7oI

Centaur no Nayami İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?