Bungou Stray Dogs 2. Sezon

Sıcak Sıcak

Bungou Stray Dogs 2. Sezon

Bungou Stray Dogs İkinci Sezon Anime İzle

Tür: Gizem, Doğaüstü Güçler, Seinen

Yayımlanma Tarihi: 06.10.2016

Yönetmen: Igarashi Takuya

Firma/Stüdyo: Bones

Bölüm Sayısı: 12

Başlıca Seiyuular: Miyano Mamoru (Dazai Osamu),  Uemuro Yuto (Nakajima Atsushi), Hosoya Yoshimasa (Kunikida Doppo)

Açılış: “Reason Living” – SCREEN mode

Kapanış:  “Kaze ga Fuku Machi (風が吹く街)” – Luck Life

Yeni bir sezon başlangıcında sağlam bir bölümle karşıma çıktı Bungou Stray Dogs.

İlk başta söylemem gereken ve açıkçası biraz da şaşırdığım şey, animenin ilk sezonda bıraktığı yerden devam etmeyişiydi. Bu yüzden, sezonun nasıl ilerleyeceği konusunda hala biraz ortada kalmış durumdayım. Bir kaç bölüm sonra orjinal manga öyküsüne dönüleceğini öngörüyorum; fakat geçen sezonda geride bıraktığımız Guild organizasyonu, Nakajima Atsushi ve dedektiflik bürosuyla yeniden nasıl bağlantı kuracağımızdan emin değilim. Ama bu, bölümü beğenmediğim anlamına gelmiyor. Aksine, benim de içlerine dahil olduğum pek çok izleyici Dazai Osamu’nun Port Mafia geçmişinin aydınlatılması konusunda memnun görünüyor.

 

Bungou Stray Dogs İkinci Sezon Anime İzle

 

Bahsettiğim üzere, animenin ilk bölümü mangadan değil, light novel’dan kaynağını alarak, serinin favori karakterlerinden biri olan Dazai Osamu’nun geçmişine yönelik bir kapı açıyor bize. Daha önce hakkında hiçbir şey bilmediğimiz Dazai’nin hayatına böyle bir giriş yapmak, karakterlere bir geçmiş ve derinlik verilmesi konusundaki beklentimi karşılıyor diyebilirim. Belki konunun tanıtılmasına ağırlık verilmesinden, belki de bölüm sayısı kısıtlamasından, ilk sezondaki en büyük problemlerden biriydi bu. Yeni sezonun ilk bölümüyle birlikte, Bungou Stray Dogs’un sonunda bazı cevaplar almaya başladığımız bir seri olacağını düşünmeye başladım.

Bunun dışında, yeni sezonda iki ayrı karakter tanıtıldı. Bunlar, Dazai Osamu’nun Port Mafia’dan arkadaşları Oda Sakunosuke ve Sakaguchi Ango. Biraz bahsetmem gerekirse, Oda Sakunosuke kendini ayak işçisi olarak tanımlayan, Port Mafia’da bulunmasına rağmen hiç kimseyi öldürmeyi tercih etmeyen, sakin görünüşlü, ilginç bir karakter. Junichi Suwabe tarafından seslendirilmesi de cabası. Sakaguchi Ango hakkında spoiler vermeden bahsedebileceğim pek bir şey yok, bu yüzden en azından ilk bir kaç bölümde, olay örgüsünün kilit bir adamı olacağını düşünüyorum diyebilirim. Bu düşünceler, tabii ki seri “The Dark Age” öyküsünü takip ederek devam ederse geçerli.

 

Bungou Stray Dogs İkinci Sezon Anime İzle

Oda Sakunosuke

 

Son olarak bahsetmem gereken şey de, yeni bir organizasyonun seriye giriş yapması. Mimic adındaki bu organizasyon hakkında şu an elimizde fazla bir şey olmasa da, tahminim bir şekilde günümüze dönüldüğünde konuya bağlanacağı yönünde. Geçen sezon finalinde bıraktığımız Guild organizasyonuyla bağlantılı olur mu bilinmez, bunu ancak anime kaldığımız yere geri döndüğünde öğrenebileceğiz.

Söylemeden geçemeyeceğim, biliyorsunuz Bungou Stray Dogs, karakterlerini gerçek hayatta da var olan ünlü yazarlardan alıyor. Ve genelde, serinin gerçek kişilerin hayatlarına ve eserlerine sadık kalma konusunda başarılı olduğu görünüyor. Aynı bu bölümde arkadaş olarak gördüğümüz Oda, Dazai ve Ango’nun, gerçek hayatta da arkadaş olması ve aynı dönemin yazarları olmaları gibi. Bu tür tarihi ve edebi detayları yakalaması serinin sevdiğim bir özelliği ve bu sezonda da devam ettiğine sevindim.

Toparlamam gerekirse, seri yepyeni bir hikayeyle ve geçen sezona kıyasla daha karanlık ve ciddi bir atmosferle karşımıza çıktı. Benim şikayetim yok, hatta animenin daha iyiye doğru giden bir yolda ilerlediğini düşünüyorum. Umarım önümüzdeki bölümlerle bu ilk izlenimim değişmez ve havada kalan ilk sezondaki eksiklikler tamamlanır.

 

Bungou Stray Dogs İkinci Sezon Anime İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?