Bleach ve Yamato 2202 Serilerinin Animatörü Hayatını Kaybetti

Bleach ve Yamato 2202 Serilerinin Animatörü Hiroki Takagi Hayatını Kaybetti

Mobile Police Patlabor serisinin mangakası Masami Yuuki, Patlabor, Bleach ve Yamato 2202 animelerinde animatör ve animasyon yönetmeni olarak çalışan Hiroki Takagi’nin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yuuki, animatöre gribal enfeksiyon teşhisi konulmasının ardından duş aldığı sırada bilincini kaybettiğini bildirdi.

Patlabor ve Yamato 2202 Serilerinin Animatörü Hayatını Kaybetti

Animatörün vefat etmeden önce çalıştığı son yapım Uchuu Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi idi.

 

Merhum Hiroki Takagi’nin cenaze törenine katılan oyuncu ve karakter tasarımcısı Nobuteru Yuki 2017 yapımı devam filmleri olarak çıkan Uchuu Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi’nin henüz yarısının tamamlandığını ve Takagi’nin hayata gözlerini yummasıyla animede büyük bir boşluk olacağını ancak yine de herkesin animeye devam edeceğini belirtti. Yamato 2202’nin yardımcı yönetmeni Makoto Kobayashi ise animenin Takagi için devam edeceğini söyledi.

Bleach ve Yamato 2202 Serilerinin Animatörü Hayatını Kaybetti

Hiroki Takagi Bleach serisinde animasyon yönetmeni olarak çalışmıştı.

Ajia-do ve Studio Pierrot şirketlerinde çalışan Hiroki Takagi Patlabor WXIII filmi, Patlabor, Creamy Mami: Long Good-Bye and Magical Star Magical Emi, Project A-Ko, Maison Ikkoku: Kanketsuhen, Akira, Here Is Greenwood, Neon Genesis Evangelion, My Dear Marie ve birkaç anime serisinde daha çalışan kilit animatörlerden birisiydi. Takagi ayrıca Kimagure Orange Road, Yu Yu Hakusho The Movie: Poltergeist Report, Saiyuki: Requiem, Bleach ve Big Order gibi önemli yapımlarda animasyon yönetmenliği yapmış isimlerdendi. Merhum en son Space Battleship Yamato 2199’da karakter animasyonu yönetmenliği yapmış ve yine 7 bölüm olarak planlanmış Uchuu Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi devam filmlerinde çalışıyordu. Bizler de Hiroki Takagi’ye verdiği emekler için teşekkür ederken kendisinin yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Doğrusu Japonya’da bu sektörde çalışan ve genç yaşta hayatını kaybeden ölüm haberleri duymak oldukça üzücü. Öyle ki Bleach ve Naruto’nun animatörü Kazunori Mizuno aşırı çalışmaktan vefat etmişti.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?