Bleach 675 İnceleme

Bleach Manga 675. Bölüm İncelemesi

3 haftalık bir aradan sonra Bleach’in 365. bölümüyle tekrar karşınızdayım. Geçen hafta Ichigo ve Ishida’nın babaları Isshin ve Ryuken arz-ı endam etmiş ve bu bende Ishida’ya Haschwalth’a karşı yardım edecekleri izlenimini uyandırmıştı. Ancak bu bölümde görüyoruz ki olay mahaline daha ulaşmış değiller.

Bleach 675 oku

Haschwalth ise gayet rahat bir şekilde tabir-i caizse kedinin fareyle oynadığı gibi zorlanmadan Ishida’nın içini bitirmeye çok yaklaştığını görüyoruz, Ancak bu noktada Ishida da tüm bu yaşananların kendi planları dahilinde olduğunu ve Ichigo’nun Yhwach’a ulaşabilmesi adına kendisinin oyalama taktiğine baş vurduğunu dile getiriyor ve bana kalırsa Ishida’dan beklenmeyecek bir toylukla bunu nasıl olur da anlamadığını Haschwalth’a sorma gafletine düşüyor. Tabii ki bunu anlamamasının imkansız olduğunu, geleceği çoktan gördüğünü bir kez daha söyleyerek vurguluyor Haschwalth. Hemen peşinden de geleceğin değiştirilebilir olduğu klişesini tekrar dillendiren Ishida, işlerin bu kadar basit olamayacağını öğreniyor. Şu an için geceleri Yhwach’ın gücünü ödünç alan Haschwalth, kendisinin bir taşıyıcı olduğunu ve bu güçlerin asıl sahibinde daha farklı işlediğini, “Her şeye gücü yeten” olmayı korkunç yapanın sadece geleceği görmekten ibaret olmadığını söyleyerek hem bazı noktalara açıklık getiriyor hem de yeni bizleri yeniden merakta bırakıyor.

Bleach 675 oku

Öyle ki bu zamana kadar hemen hemen hepimiz Yhwach’ın geleceği görme gücüne odaklanarak hep bu durum üzerinden yorumlar yapmaya çalıştık ve eninde sonunda bizlerde hep geleceğin değiştirilebileceği noktasına vardık Ishida gibi. Burada Haschwalth, hem Ishida’ya hem de bize tabir_i caizse ayar vererek, şu an ruh Kralı’nın tahtına kurulmuş bir adamın görünenden, blinenden daha fazlasına sahip olacağını düşünmemiz gerektiğini, “Her şeye gücü yeten” tabirinin içinin fazlasıyla dolu olduğunu bizlere hissettiriyor.

Bleach 675 oku

Haschwalth ve Ishida mücadelesinin ardından Ichigo ve Yhwach karşılaşmasına dönüyoruz. Ichigo’nun anlamsız saldırılarına bizler gibi anlam vermeye çalışan Yhwach, “İnsanlığın umudusun sen bu fevrilik niye? Adam gibi savaşsana!” kıvamında sözler sarf ediyor. Ediyor etmesine ama bana mısın demeyen sevgili Ichigo, Orihime’nin tedavisi sayesinde kendini hunharca sahaya atmaktan çekinmeyerek, aynı türden saldırılarına ardı ardına devam etmekten geri durmuyor. Tabii ki bunun bir sebebi olduğunu Orihime’nin dillendirmesiyle anlıyoruz ve Ichigo’nun buradaki asıl amacının birazcık vakit kazanmak olduğunu görüyoruz.

Bleach 675 okuBirilerini uyandırmaya çalıştığından bahseden Ichigo’nun kimden bahsettiğini ise kılıçlarından birinin beyazlaşmaya başlamasıyla anlıyoruz. Mugetsu formunda olduğu gibi Ichigo, kılıcıyla bir oluyor ama anladığım kadarıyla Hollow’unu ihtiva eden kılıcıyla bir oluyor sadece ve görüntüsü tıpkı Mugetsu formuna geçebilmek için iç dünyasında karşılaştığı Hollow’u ile birleşen Genç Yhwach’ı andırıyor.

Bleach 675 okuTek bir kılıcıyla birleştiği hususundaki görüşlerimde yanılıyor olabileceğimi belirteyim hemen. Böyle düşünmeme sebep olan sadece tek bir kılıcın gösterilmesi. Bir de yani simetri hastalığımdan mıdır nedir o boynuzun Ichigo’nun başının sadece tek tarafında olmasına ben çok takıldım. >_<

Bleach 675 okuBir de Kubo- sensei’nin serinin ismiyle alakalı olarak söylediği “Ne siyah ne de beyaz olarak Bleach kelimesinde karar kıldım.” cümlesine manganın birçok yerinde olduğu gibi bu sayıda da atıf var gibi. Bu siyah ve beyaz mevzusuna serinin pek çok yerinde sıklıkla rastlamak mümkün ancak hem siyahı hem de beyazı içinde barındıran Ichigo’nun şu hali de ne siyah ne de beyaz tabirine oldukça uygunmuş gibi geldi bana.

Gelecek bölümde bu birleşmeyle alakalı daha fazlasını göreceğiz muhtemelen. Karşılaşmanın ise Ichigo’nun aleyhine sonuçlanacağını, her ne kadar Ychwach gibi her şeye gücü yetmese de bu noktada Haschwalth’ın haklı olduğunu düşünüyorum ben. Kişilik olarak oldukça gelişme göstermiş olan ve bence bu karşılaşmada da oldukça yararlılık gösteren Orihime’nin tam da bu yüzden Ichigo’nun yanında yer aldığını düşünüyorumn artık. Ichigo yenildiğinde veya dilim varmıyor ama öldüğünde gücüyle onu tekrar ayağa kaldırmak için. Sonrasında her zamanki gibi yepyeni planlar, yeni bir çalışma veya eğitim programı Ichigo’yu bekliyor gibi. Siz ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?