Bleach 657 İnceleme

Bleach Manga 657. Bölüm İncelemesi

Bleach yeni bölümü ile Yoruichi sevdalılarının gözlerine bayram ettirecek cinsten. Bu hatunda öyle bir hava var ki her durumdan kurtulup mutlaka zafere ulaşacak gibi hissediyor insan. Bu sefer de öyle mi olacak dersiniz?

Bleach 657 oku

Bu sayıda Yoruichi’nin Askin ile olan mücadelesine odaklanarak yıldırım Tanrıçası’nın gazabına tanık oluyoruz. Yaptığı ilk saldırı Askin üzerinde işe yaramış gibi görünse de sonradan işin rengi değişiyor tabii doğal olarak. İlk saldırı sonrasında Yoruichi vakit kaybetmeden Inoue’yi savaşın ortasından alıp, kendisine geldikten sonra Ichigo ve Sado ile ilgilenmesini söyleyerek bir an önce buradan uzaklaşmalarını tembihliyor. Bu esnada ise çok tatlı bir şey oluyor ve Yoruichi’nin dünyalar tatlısı kardeşi Yuushirou olaya müdahil oluyor. Ancak Yoruichi’nin bu durumdan pek de memnun olmadığı kardeşine karşı gösterdiği tavır ve davranışlardan hemen anlaşılıyor. :) Bu noktadan itibaren az da olsa Shihouin kardeşlerin eğlenceli ve tatlı diyaloğuna şahit oluyoruz.

Bleach 657 oku

Sonrasında Askin yeniden kendini gösteriyor ve yaptığı bir kelime oyunuyla küçük Yuushirou’nun sinirlerini zıplatmayı başarıyor ve ilk olarak küçük kardeşin güçlü yumruğuyla tanışan Askin, hemen sonrasında bu sefer de küçük kardeşin yıldırım saldırısına maruz kalıyor. Bu saldırı şeklinin ablası tarafından öğretildiğini anladığımız Yuushirou, kısa sürede Shunkou da ustalaşmasından dolayı bu sefer ablasının takdirini kazanıyor ancak bu abla kardeş diyaloğu yine Askin tarafından bölünüyor ve kendisinin ölümcül doz kontrolü yeteneğini bir kez daha hatırlatıyor.

Bleach 657 oku

Bleach 657 oku

Reiatsu tabanlı yıldırım saldırılarına öldürücü miktarda maruz kalarak içine aldığı yüksek miktarda reiatsu sayesinde maalesef ki yeteneği yeniden açığa çıkıyor ve kardeşlerin reiatsusunun artık onları etkilemeyeceğini söyleyerek bölümü noktalıyor.

Bleach 657 oku

Bu bölümde Shihouin kardeşlerin bir araya gelişi, diyalogları yüzlerde tebessüm oluşturmaya yetiyor. Askin’in ise güçlü iki saldırıya maruz kaldıktan sonra “Acımadı ki!” edasıyla yeniden belirişi ise akıllara “Bu adam nasıl yenilir?” sorusunu getiriyor ki bu da muhtemelen bizim kardeşlerin Askin’in içine alamayacağı bir yol bulmaları gerektiği anlamına geliyor bence. Bunun ipucu da Yuushirou’nun yumruğuyla veriliyor sanki. :) Askin gibi her şeyi zarafet ile yapmak isteyen biri için çıplak elle yapılacak bir dövüşün pek de hoş olmayacağını düşünüyorum ancak kardeşlerin tabii ki bundan önce Askin’in ölümcül doz kontrolüne eriştiği reiatsu meselesine bir çözüm bulmaları gerekli. Sonrasında fiziksel dövüşü rahatlıkla düşünebilirler gibi geliyor bana. Burada sürekli kardeşlerin birlikte yapacağı bir saldırıdan bahsetsem de bu tabii ki teke tek bir dövüş de olabilir. Özellikle daha önce güçlü düşmanlar karşısında son darbenin atılması hususunda teğmenlerin ön plana çıktığını gördüğümüzden (Nemu, Nanao vs.) burada da Yuushirou’nun ön plana çıkacağı öngörüsünde bulunmak çok da mantıksız olmuyor bence. Hem böylece ablasına da kanıtlayabilir kendisini. :)

Son olarak geçen haftaki sayıda değinmiş olduğum Gremmy meselesine sevgili takipçimizin yaptığı bir hatırlatma sayesinde tekrar değinmek ve bu sefer Gremmy’nin neden “Kral’ın Beyni” olamayacağına dair bir şeyler söylemek istiyorum. Takipçimizin hatırlattığı üzere Gerard ve Pernida da olduğu gibi yine Gremmy’nin gücünden Askin bahsediyor ancak başlangıçtan beri güç sahibi olduğundan, Yhwach’ın ona sadece harf atadığından falan bahsetmiyor. Böylesi bir özelliği olsaydı mutlaka bir şekilde bahsederdi veya bir şekilde bahsedilirdi diye düşünüyorum. Zira Kral’ın bir şeyi olmak başından bu yana güçlü olmayı gerektirir. Gremmy’nin Yhwach’ın özel koruma timinde olmayışı da beyin olamayacağını gösteriyor gibi. Bir de şu var ki eğer Ruh Kralı dingil çivisi görevi görerek dengeyi sağlıyorsa organları eşit dağıtılmıştır diye düşünebiliriz. Sağ kol Shinigami tarafında; sol kol ise Quincy tarafında. Kalp Quincy tarafında ise beyin Shinigami tarafındadır diye düşünmek çok da mantıksız gelmiyor. Tabii böyle düşünürsek Hollow tarafında bile bir organın olabileceği ihtimali ortaya çıkıyor. Fullbringer’lar bunun neresinde kalır onu hiç bilmiyorum. Sonuçta Kral’ın Beyni dağıtılmış organlardan biri olmayabilir bile. Velhasıl bu beyin meselesinin içinden çıkacak kişi her halükarda Mayuri olacak. :) Haftaya görüşmek üzere.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?