Berserk Mangası Devam Edecek

Kentarou Miura’nın Berserk Mangası Devam Edecek

Berserk Mangası Devam Edecek

Young Animal dergisi ve mangaka Kouji Mori Salı günü yaptıkları bir açıklamada geçen yıl vefat eden merhum Kentarou Miura’nın efsane Berserk mangasının devam edeceğini duyurdu. Manga için yeni bir arc’a geçmeden önce “Fantasia Arc/Elf Island Chapter” isimli arc’ı bitirecek şekilde 6 bölüm yayımlanacak.

Manga, Kouji Mori önderliğinde Miura-san’ın asistanları ile birlikte hikayesine devam edecek. Kouji Mori gelebilecek eleştirilere karşı bir açıklama da yaptı: ”Herkese bir mesajım ve sözüm var. Mangaya dair detayları olabildiğince hatırlayıp hikayeyi anlatmaya devam edeceğim. Ayrıntılara girmeyip sadece Miura’nın bana bahsettiği bölümler hakkında yazacağım. Elbette birçoğunuz Miurasız yazılıp çizilen Berserk’ten tam olarak memnun kalmayacak ancak yine de umuyoruz ki kimse bizden desteğini esirgemeyecek.”

Miura-san’ın çok yakın dostu ve çocukluk arkadaşı olan Kouji Mori, mangakanın vefat etmeden önce Berserk’in hikayesi hakkında kendisi ile konuştuğunu yine stüdyo ekibi ve editörleri ile benzer konuşmalar yaptığından bahsetti. Bu bağlamda Miura-san’ın tarzına bağlı kalınacağı fikrindeyiz.

Berserk Mangası Devam Edecek

Kouji Mori bu haber öncesinde Miura-san ile dostluklarını anlatan Mori-chan Ken-chan isimli tek bölümlük bir hikaye çizmişti.

Peki sizce Berserk devam etmeli mi? Kouji Mori ve ekibi hikayenin üstesinden gelebilecek mi? Yorum kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Hızlıca Paylaş!