Batı’nın Death Note Filmi Çakma Death Note Mu?

Japonya’da Gösterime Girecek Batı’nın Death Note Filmi Aslında Çakma Death Note Mu?

2016’da Japonya’da gösterime girecek olan filmin ismi aynı, tanıtım görseli neredeyse aynı, peki konusu ve oyuncuları ne durumda? Yoksa hayranların uzun zamandır merak ettiği ve sürekli hakkında dedikodular dönen Batı’nın Death Note filmi aslnda çakma Death Note mu?

Batı'nın Death Note Filmi Aslında Çakma Death Note Mu?

“The Death Note” için paylaşılan tanıtım görseli.

Öncelikle filmin konusunda bir göz atalım. Six isimli ana karakterimiz, siyah kaplı bir deftere sahip. Bu defterde de çeşitli insanların isimleri yazıyor. Six, isimlerini yazdığı insanları teker teker öldürüyor. Tanıdık geldi mi? Devam edelim. Six’in bir yeteneği var; etrafındaki insanların günahlarını görebiliyor ve listeyi buna göre oluşturuyor. Yani o, aslında bir ölüm meleği ve olaylar gelişiyor. Yani konu biraz mangadan alınıyor, biraz da farklı eklemeler yapılıyor. Ne var ki bu filmde oyuncuların hiçbiri Japon değil. Üstelik film İskoçya’da geçiyor.

Batı'nın Death Note'u Beklendiği Gibi Mi?

Arka plandaki ölüm meleği dokunuşuna dikkat.

Açıkçası, bu Death Note’un bizim bildiğimiz ve sevdiğimiz Death Note ile arasındaki en büyük konu benzerliği filmin içerisinde yine bir defterde isim listelerinin olması ve bir ölüm meleğinin varlığı. Onun dışında pek bir alakaları olduğunu söyleyemeyeceğiz çünkü görselde Death Note havasına büründürülen film, aslında 2014 yapımı İngiltere – İrlanda çıkışlı “Let Us Prey” isimli korku filmi.

Batı'nın Death Note'u Beklendiği Gibi Mi?

Japonya’da AMG Entertainment’in 5 Ocak 2016’da yayımlayacağı filmin görselindeki Japonca Death Note yazısı ile altındaki romaji versiyonu da Death Note’un önceki Japon live-action filmlerine göz kırpıyor.

2014 yapımı bir filmi, konusu da bu kadar benziyorken ve görselleri de mümkün olduğunca benzetilmişken Japonya’da Death Note adı altında piyasaya sürmek, bence zekice bir reklam taktiği olmuş. Hoş, koşa koşa izlemeye gidecek olan büyük beklentilere sahip hayranlar bu durumdan pek memnun kalacaklar mı, bilinmez… Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?