Arslan Senki (The Heroic Legend of Arslan) Fuujin Ranbu

Sıcak Sıcak

Arslan Senki (The Heroic Legend of Arslan) Fuujin Ranbu

Arslan Senki Fuujin Ranbu izle. Arslan Senki 2. Sezon izle

Tür: Aksiyon, Macera, Drama, Doğa Üstü Güçler, Fantastik, Tarihi

Yayınlanma Tarihi: 03/06/2016

Bölüm Sayısı:8

Yönetmen: Noriyuki Abe

Senaryo: Makoto Uezu

Firma/Stüdyo: Lıdenfilms

Müzik: Taro Iwashiro

Başlıca Seiyuular: Yusuke Kobayashi (Arslan), Yoshimasa Hosoya (Daryun), Daisuke Namikawa (Narsus), Natsuki Hanae (Elam)

Açılış: Eir Aoi – Tsubasa

Kapanış: Kalafina-Blaze

İlk sezonu ile beklentileri fazlasıyla karşılayan Arslan Senki (The Heroic Legend of Arslan)’nın yeni sezonu yayımlanmaya başlandı. Başarılı bir ilk sezondan sonra bu sezon beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı ise merak konusu.

İlk sezonda Pers krallığının yıkılmasının ardından Arslan, Daryun ve Narsus ‘un yoldaşlığında krallığını tekrardan kurabilmek için yola çıktı. Bu yolculukta çok sayıda dost elde eden Arslan zamanla güçlenip gerçek bir kral olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. Kara savaşlarının ağırlıkta olduğu ilk sezonda güzel kurgulanmış politik olayların yanı sıra kaliteli ve epik savaş sahneleri ile de başarısını arttırmıştı. Aynı zamanda başarılı müzisyen Taro Iwashiro tarafından bestelenen epik müzikler de seriye ayrı bir tad katmıştı. İlk sezon Arslan’nın düşman başkenti Echbatana ya yol alması ile son bulmuştu.

Arslan Senki Fuujin Ranbu izle. Arslan Senki 2. Sezon izle

Hikayeye kadığı yerden devam eden bu sezonda hikâyeye eklenen yeni düşmanların Pers kalesi Peşaver’i işgal etmesi ile başlıyor. İlk sezonun ilk bölümü gibi hareketli başlayan bu bölümde beklenmeyen gelişmelerin olması ile bu sezonun da kurgusal anlamda güzel olacağının sinyallerini veriyor. Aynı zamanda açılışta gösterilen seriye eklenen gemi savaşlarının seriye ayrı bir tat katacağını düşünüyorum.

Arslan Senki Fuujin Ranbu izle. Arslan Senki 2. Sezon izle

Çizimlerin ve animasyonların kalitesi ilk sezon ile neredeyse aynı. İlk sezondaki çizim ve animasyonları beğendiğim için bu sezondaki çizim ve animasyonlar ilk sezondaki gibi kaliteli diyebilirim.

Arslan Senki Fuujin Ranbu izle. Arslan Senki 2. Sezon izle

Serinin bu sezonunun açılış müziğini aynı zamanda serinin ilk sezonun kapanış müziğini seslendiren başarılı sanatçı Eir Aoi seslendirmiş. Kapanış müziğini ise başarılı grup Kalafina üstlenmiş. Açılışın da kapanışında serinin genel havasına uygun olmakla beraber her 2 şarkıyı da  beğendim.

 

Toparlamak gerekirse bu bölüm aklımda olan şüphelerin birazını gidermekle beraber yeni şüphelerin de oluşmasını sağladı. Karakter sayısının artması ile hikayedeki konu bütünlüğünde kopukluklar oluşabilir aynı zamanda gemi savaşlarının animasyonlarının nasıl olacağı konusunda henüz bir fikrimizin olmaması ile beraber ilk sezondaki kaliteyi sürdürebilirler ise bu sezon da izlemesi keyifli olan serilerden biri olacağını düşünüyorum. Peki sizler Arslan Senki’nin yen sezonu hakkında neler düşünüyorsunuz?

https://www.youtube.com/watch?v=EbvXOsDBhjQ

Arslan Senki Fuujin Ranbu izle. Arslan Senki 2. Sezon izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?