Yuri on ICE!!! Melodisi Kış Olimpiyatlarında Yer Aldı!

Yuri on ICE!!! Müzikler Arasında En Çok Bilinen “Yuri on Ice” Melodisi Kış Olimpiyatlarında Yer Aldı!

Biliyorsunuzdur ki Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyatları başladı. Evet, başlıkta da gördüğünüz gibi bu seneki kış olimpiyatlarda Artistik Buz Pateni takım yarışması çiftler kategorisinde yer alan Japon sporcu Miu Suzaki ve Ryuichi Kihara, Yuri kısa programında Yuri on Ice melodisi ile yarıştılar.

İşte bu:

Buz pateninden çok anlamıyor olabilirim (ne yazık ki :/), Hanyuu Yuzuru ve Asada Mao dışında sporcu da bilmiyordum. Bu video sayesinde bu senenin takım çiftinden haberim oldu. Fakat bu benim için önemli değildi, bir animenin parçasını bile olsun, Kış Olimpiyatları gibi dünyanın her noktasında izlenen bir programda yer alması beni inanılmaz duygulandırdı.

Yuri on ICE!!!’tan da bahsetmezsem olmaz. MAPPA yapımı olan bu seri 2016 sonbahar sezonunda yayımlanmıştı. O dönemin beni en çok heyecanlandıran iki serisi vardı biri Haikyuu!! diğeri de Yuri on ICE!!! idi. Seriyi tanımayanlar sadece görsellerine baktıklarında Shonen Ai gibi düşünebilir, evet bana göre yapımcılar tarafından biraz severler artsın diye başvurulan “Yaoi”msi sahneler oldukça mevcuttu. Fakat seri, ana karakteri olan Yuri’nin buz pateni dünyasının en çok tanınan şampiyon Victor’a olan hayranlığı ve saygıyı baz alarak ilerliyor. Shonen mangalarda, animelerde olan power-up vardır ya, işte bu serideki karakterler için de bu olay mevcut. Kendine güvenemeyen ana karakterinin kendi kararlarına sadıklığı ve gelişme isteği, o hırsla gelişmesi, çevresindekileri ve izleyicileri oldukça şaşırtıyordu. Ayriyetten karakterlerin hepsi çok sevilesi, seslendiriciler de çok kaliteli. Güzel bir seridir kısacası, özellikle Yuri’nin gelişimini gözünü ayırmadan takip eden izleyicilerin o son bölümdeki kısa programın, izleyiciler için ne kadar kıymetli olduğu tartışılamaz. İşte o kısa programda kullanılan melodi Yuri on Ice oluyor.

Yuri on ICE!!!’ın fikir babası olan Mitsurou Kubo da bu konu hakkında tweet atmış:

Çevirisi ise şu: “Kareografilerini hazırlayan Yuuka Satou’nun, Kihara ve Suzaki çiftine Yuri on Ice melodisini önerdiğini bir haber yazısında görmüştüm. Yuuka’nın bu melodiyi nasıl keşfettiğini çok merak ediyorum ve bu melodiyi Kış Olimpiyatlarında yer almasını sağladığı için gerçekten çok minnettarım!”

Bunlara ek olarak, Japonya’da Twitter’da trendlere girmesini sağlayan bu olay, Yuri on ICE!!! severleri çok duygulandırmış. Gözlerim dolu izledim diyen çok tweetle karşılaştım. Ben de izlerken tüylerim diken diken olmuştu, gözlerim doldu çünkü ben de yukarıda bahsettiğim gibi bir izleyici idim ve gerçekten o sahne benim için unutulmaz sahne.

Yuri on ICE!!! severler, izlemeden ölmeyin derim. Henüz Yuri on ICE!!! izlemeyenler, hiç kaçırmayın derim ^^

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?