Yuri!!! on Ice Ekibi Buz Patencisi Denis Ten’e Veda Etti

Yuri!!! on Ice Ekibi Vefat Eden Buz Patencisi Denis Ten’e Veda Etti

Yuri!!! on Ice Ekibi Buz Patencisi Denis Ten'e Veda Etti

Ne yazık ki birkaç gün önce Kazakistan’ın milli buz pateni sporcusu Denis Ten ülkesinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılan 25 yaşındaki genç sporcu tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Bu üzücü haber sosyal medyada büyük yankı uyandırırken buz pateni sporunu pek çok kişiye sevdirmeyi başaran Yuri!!! on Ice animesinin ekibi de Denis Ten için üzüntülerini dile getirdi. Zira serinin hayranlarına göre Denis Ten’in, serideki Otabek Altın karakterinin ve Kazakistan’ın ilham kaynağı olduğuna inanılıyordu. Animenin yönetmeni Yamamoto Sayo üzüntüsünü ”Bu trajediyi kabullenmek çok zor. Denis Ten’in buz pateni ile karşılaşmasaydım Yuri!!! bugünkü gibi olmayacaktı. Denis’in buz pateni eşsizdi. Kendisi bize çok ilham kaynağı oldu. Ona saygı duyuyoruz. Her zaman ve sonsuza dek…” şeklinde dile getirdi.

Yuri!!! on Ice Ekibi Buz Patencisi Denis Ten'e Veda Etti

Yuri!!! on Ice serisinde Kazakistan adına mücadele eden Otabek Altın karakteri.

Yuri!!! on Ice ekibi de serinin resmi Twitter hesabından üzüntülerini paylaştı: ”Kazakistan’ın kahramanı Denis Ten. Söyleyecek söz bulamıyoruz. O harika performanslarını daha çok görmek isterdik. Sen her zaman kalbimizde olacaksın. Huzur içinde uyu.”

Genç sporcu da Yuri!!! on Ice animesini takip edenlerden biriydi. Denis, seri yayımlanırken  Twitter hesabından Otabek Altın karakterinin bir resmini paylaşmış ve ”Otabek, eminim gelecek sefer başaracağız. Her zaman seninleyim dostum. Yalnız kucağındaki ayıyı öyle tutma lütfen. Çünkü nefes alamıyor gibi…” şeklinde tweet atmıştı.

Denis Ten 2013 Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonası’nda gümüş, 2014 Kış Olimpiyatları ve 2015 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmış, 2015’te Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası ile 7. Asya Oyunları’nda ise şampiyon olmuştu. Doğrusu böylesi başarılar elde eden bir sporcuyu bu şekilde kaybetmek son derece üzücü. Bizler de Denis Ten’in hayranlarına ve ailesine başsağlığı dilerken böyle olayların bir daha yaşanmamasını umuyoruz…

Bu makaleyi sevdiniz mi?