Yeni Violet Evergarden Anime Projesi Açıklandı

Violet Evergarden Serisine Yeni Bir Anime Projesi Geliyor

Yeni Violet Evergarden Anime Projesi Açıklandı

Animesinin bitmesine çok az kalmışken hayranları sevindirecek bir haber verildi. Resmi Twitter adresinden verilen habere göre Violet Evergarden serisi için yeni bir anime projesinin geleceği açıklandı. Anime projesinin bütünüyle yeni bir yapım olacağının altı çizilirken serinin orijinal görsel romanına yan bir hikayenin geleceği de planlar dahilinde.

Yeni Violet Evergarden Anime Projesi Açıklandı

Serinin hikayesinden bahsedecek olursak: Telasis kıtasının büyük savaş sonunda Kuzey ve Güney olmak üzere ikiye bölünmesinin ardından dört yıl geçmiştir ve insanlar yeni bir jenerasyona merhaba demektedirler. Savaş zamanında “silah” olarak kullanılmış olan Violet Evergarden isimli genç kız kendine yeni bir hayat kurmak üzere CH Posta Servisi’nde çalışmaya başlamıştır. Orada insanların duygularını sözlere çevirip ileten Auto Memories Doll’lerin yaptığı işten çok etkilenir ve yolculuğuna bir Auto Memories Doll olarak başlar. Bu yolda pek çok insanın duygularıyla ve sevginin farklı şekilleriyle karşılaşan Violet’ın amacı savaş meydanında duyup unutamadığı birtakım sözlerin anlamını çözmektir. Bu sözler onun için herkesten ama herkesten önemli birinin ağzından dökülmüşlerdir ancak Violet henüz ne anlama geldiklerini bilmemektedir.

Hikayesi Akatsuki Kana’ya, çizimleri Takase Akiko’ya ait 13 bölümlük görsel roman, 2014 yılında Kyoto Animation Ödülleri görsel roman kategorisinde birinci olmuştur. Bana göre kış sezonunun en iyi işlerinden biri olan Violet Evergarden çizimlerinin yanı sıra hikayesi ve de müzikleri ile oldukça beğeni topladı. Bakalım yeni proje nasıl bir yönde ilerleyecek?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?