Yeni Rurouni Kenshin Animesi Geliyor

Rurouni Kenshin İçin Yeni Anime Serisinin İlk Videosunu İzleyin

Yeni Rurouni Kenshin izle

Mangaka Nobuhiro Watsuki’ye ait efsane manga serisi Rurouni Kenshin (Samurai X) için yeni bir anime serisinin geleceği açıklandı. Jump Festa ’22 Festivali’nde duyurusu yapılan yeni proje LIDEN FILMS Stüdyosu (Tokyo Revengers, Yamada-kun to 7-nin no Majo (TV), Arslan Senki (TV) ) imzası taşıyacak. Anime serisinin duyurusu adına kısa bir tanıtım videosu da paylaşıldı. Anime hakkında başka detay verilmedi ancak yeni haberlerin yakın zamanda geleceği tahmin ediliyor.

Orijinal manga dışında 2017 yılında Nobuhiro Watsuki ve eşi Kaoru Kurosaki’nin birlikte yazıp çizdiği Rurouni Kenshin: Hokkaido Arc (Rurouni Kenshin, Meiji Kenkaku Romantan: Hokkaido-hen) isimli manga yayım hayatına başlamıştı. Ancak Watsuki hakkında çıkan çocuk pornosu haberleri nedeniyle manganın yayımlanmasına ara verilmişti. Watsuki’nin 200.000 yen (yaklaşık 1.900 dolar) para cezasına çarptırılmasının ardından manga 2018 yılında yayım hayatına devam etmeye başladı. Olay sonrası Watsuki’nin düşünme ve kefaretle dolu bir hayat yaşadığı, yayım şirketi Shueisha ve mangakanın hayranların isteklerine cevap vermek için mangayı sürdürmenin bir görev meselesi olduğuna karar verdikleri açıklanmıştı.

Her şeye rağmen samuray animesi denilince akla ilk gelen serilerinden biri şüphesiz Rurouni Kenshin. Tarihi konusu, hikayesi ve karakterleri ile pek çok kişinin favori anime/manga serilerinin arasında yer alıyor. Bakalım yeni proje nasıl olacak?

Hızlıca Paylaş!