Yeni Matrix Filmi Geliyor

The Hollywood Reporter’ın Haberine Göre Yeni Matrix Filmi Geliyor

Projenin şekli her ne kadar net olmasa da, The Hollywood Reporter’ın haberine göre 1999 yılının meşhur bilim-kurgu filmi tekrar çekilecek. İlk filminden sonra iki devam filmi getirilen serinin devam filmi olmayacağı, tekrar çekileceği işaret ediliyor.

yeni matrix filmi

Bu konuyla ilgili bilinmeyenler elbette mevcut. Örneğin The Matrix serilerini yazıp yöneten Wachowski kardeşlerden ses seda çıkmıyor. Warner Bros ne kadar istese de, Wachowski kardeşler The Matrix’i yeniden çekmek istemiyorlar.

yeni matrix filmi

Aynı durum Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss için de geçerli. Kulağımıza gelen haberlere göre yeni Matrix filmlerinin yıldızı olarak ise Black Panther rolüyle tanıdığımız Michael B. Jordan düşünülüyor.  Elektra ve Incredible Hulk filmlerinin senaryosunu yazan Zak Penn ise yeni Matrix’leri yazacak. Film haklarının sahibi olan Warner Bros’un eksiklikleri nasıl tamamlayacağı ise merak konusu. Filmin vizyon tarihi henüz belli değil.

The Matrix için bilinen üçleme filmlerinin yanında evreni genişleten The Animatrix adlı anime de yapılmıştı. 2003 yapımı anime Madhouse tarafından hazırlanmıştı. Ayrı bölümlerden oluşan anime yapımının yönetmenlerinden biri de Cowboy Bebop, Samurai Champloo ve Sakamichi no Apollon gibi animelerin ünlü yönetmeni Shinichiro Watanabe olmuştu.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?