Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Sıcak Sıcak

Wotaku ni Koi wa Muzukashii 1. Bölüm

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Sıcak Sıcak

Tür: Komedi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 11

Yönetmen: Yoshimasa Hiraike

Senaryo: Fujita

Karakter Tasarım: Michiko Morokuma

Müzik: Tsuchiya Masaki

Stüdyo: A-1 Pictures

Seiyuular: Date Arisa (Momose Narumi), Itou Kento (Nifuji Hirotaka), Sugita Tomokazu (Kabakura Tarou), Sawashiro Miyuki (Koyanagi Hanako), Kaji Yuki (Nifuji Naoya), Yuuki Aoi (Sakuragi Kou)

Açılış Şarkısı: Fiction – Sumika

Kapanış Şarkısı: Kimi no Tonari – halca

Komedi ve romantizm türlerini içeren Wotaku ni Koi wa Muzukashii, kısaca Wotakoi, bu sezon hem gülmek, hem de sevgiyi hissetmek isteyenler için harika bir anime. Gerçek hayatta da olabilecek olaylara ve karakterlere sahip olan anime, Japonya’da bir ofiste yaşanabilecek türden olayları ele alıyor. Az bölüm olmasına rağmen, güzel bir seri olacağını hissediyorum.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Sıcak Sıcak

Önceki çalıştığı yerden ayrılan Narumi, yeni bir işe girer fakat ilk günden işine geç kalmayı başarır. Daha fazla dikkat çekmek istemeyen ana karakterimiz, ofis arkadaşı Hanako ile iş yerini gezmeye başlarlar. Şansına ofis turu yaparken, ortaokul arkadaşı Hirotaka ile karşılaşırlar.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Sıcak Sıcak

Karakterlerimiz Hirotaka ve Narumi arasında bir sır vardır ve kimse bilmemektedir. Hirotaka oyun hastasıdır, Narumi ise çılgın bir fujoshi’dir. (Yaoi ve Shounen Ai’den hoşlanan bayanlara denir, erkek versiyonu ise fudanshi’dir.) Beraber konuşurken ağzından laf kaçıran Hirotaka, herşeyden habersizdir.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Sıcak Sıcak

Narumi, bu sırrı kimsenin bilmemesini istemektedir ve bu yüzden Hirotaka’yı iş çıkışı içmeye çağırır. Orada önceki iş yerinde, eski sevgilisi ile arasında geçen meseleyi anlatır. Sevgilisi fujoshi olduğu için onu terketmiştir ve bu durum Narumi’yi üzmüştür. Hirotaka da otaku olduğunu önemsemeyen biriyle çıkmasını önerir ama Narumi bunu iğrenç bulur.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Sıcak Sıcak

Ertesi gün öğlen arasında Hanako ile konuşan Narumi, onun da cosplayer olduğunu öğrenir. Hem de Hanako, erkek karakterlerin cosplay’ini yapmakla ünlüdür. Narumi Hirotaka’yı yine içmeye davet eder. Bar çıkışında beraber yürürken Hirotaka, karakterimize çıkma teklifi eder. Onu üzmeyeceğini, beraber rahat davranabileceklerini açıklar ve karakterimiz sevgili olur. Aralarındaki ilişkiyi merak ediyorsanız, seriye göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Sıcak Sıcak

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?