Vinland Saga Anime Oluyor

Ünlü Manga Vinland Saga Anime Oluyor

Makoto Yukimura’nın Vinland Saga mangasının resmi websitesi ve twitter adreslerinden serinin televizyon anime uyarlaması yapılacağı duyuruldu. Seriyi Wit Studio (Shingeki no Kyojin, Koutetsujou no Kabaneri, Mahoutsukai no Yome) üstlenecek ve anime üretim şirketi Twin Engine’de tanıtım videosu yayınlandı.

Yukimura ayrıca duyurunun üstüne bu resmi paylaştı.

Vinland Saga izle

Anime televizyonda ve Amazon Prime’a özel hem Japonya hem de diğer ülkeler için yayınlanacak.

Kodansha Comics manganın 17. ve 18. ciltlerini içeren 9. antolojik (daha önce ayrı olarak yayınlanan birkaç roman veya diğer öğeleri içeren özel basım) cildini yayınladı. Hikayeyi kısaca özetlersek:

Thorfinn, Vikingler’in en iyi savaşçılarından birinin oğludur ama babası paralı askerlerin lideri Askeladd tarafından yönetilen bir savaşta ölür. Bunun üstüne babasının öcünü almaya yemin eder ve Askeladd’a yakınlaşabilmek için onun ordusuna katılır. Fakat tam bunun üstüne İngiltere’de taht kavgaları yaşanır ve Thorfinn kendini savaşın ortasında bulur.Vinland Saga izleYukimura ilk olarak serisine Kodansha’nın Haftalık Shonen Dergisi’nde 2015 yılında başladı ama Kodansha, bir yılın ardından seriyi aylık Afernoon Dergisi’ne geçirdi. Manganın son çıkan 20. cildi, 22 Kasım’da basıldı. Seri 5 milyondan fazla kopya sattı ve 2012 yılında 36. Kodansha Yıllık Manga Ödülü’nü kazandı. Ayrıca 2009 yılında Kültürişleri Bakanlığı tarafından düzenlenmiş 13. Japonya Medya Sanatları Festivali’nde büyük ödülü kazandı.

Vinland Saga izle

Kodansha Comics seriyi 2013 yılında Kuzey Amerika için basmaya başladı ve 10. antolojik cilt 5 Haziran’da basılacak. 2015 yılında Kodansha Comics 7. antolojik ciltten sonra bırakabileceklerini duyurmuştu ve hayranlarına yardım dileklerinde bulunmuştu. 2016 yılında gelen başka bir haberde ise 8. antolojik ciltten sonra o yıllık programlarına seriyi eklemeyeceklerini duyurmuştu. Seri bu kadar çalkantılar yaşadıktan sonra umuyoruz ki animesi de sorun yaşamaz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?