Uzumaki Mangası Animeye Uyarlanıyor

Ito Junji’nin Korku Türündeki Mangası Uzumaki Animeye Uyarlanıyor

Korku Türündeki Manga Uzumaki Animeye Uyarlanıyor

Cuma günü gerçekleşen Crunchyroll Expo panelinde özellikle korku türüyle adından çokça söz ettiren mangaka Ito Junji’nin korku türündeki mangası Uzumaki serisinin animeye uyarlanacağı açıklandı. Production I.G stüdyosunun el attığı 4 bölümlük mini anime serisinin yönetmenliğini Nagahama Hiroshi (Detroit Metal City, Mushishi) üstlenecek. Animenin müziklerini ise Colin Stetson düzenleyecek.

İlginç olan şu ki anime Japonya’dan önce ABD’de, Adult Swim isimli kanala ait Toonami (Japon anime ve Amerikan aksiyon animasyonundan oluşan bir televizyon programı bloğu) bloğunda yayımlanmaya başlayacak.

2020 yılında gelecek animeden bir de teaser paylaşıldı.

Manganın kısaca hikayesinden bahsedecek olursak:

Goshima Kirie isimli kızımız ailesi ile birlikte Kurouzu isimli küçük bir kasabada yaşamaktadır. Kirie bir gün erkek arkadaşı Saito Shuuichi ile buluşmak için tren istasyonuna yürürken Saito’nun babasını ara bir sokakta bir salyangoz kabuğuna dik dik ve tuhaf bir şekilde bakarken yakalar. Kirie, babasının son zamanlarda garip davrandığını söyleyen Saito’ya bu olaydan bahseder. Saito kasabaya bir takım spiral şekiller tarafından hastalık bulaştığını bu yüzden Kirie ile birlikte buradan ayrılmaları gerektiğini açıklar. Öte yandan Saito’nun babasının bu şekle takıntısı kısa bir süre sonra ölümcül olur. Böylece Kurouzu sakinlerinin delirmesine neden olan korkunç ve açıklanamayan olaylar zinciri başlar.

1998-1999 yılları arasında yayımlanan manga 3 ciltten oluşuyor. Serinin ayrıca 2000 yapımı baş rollerini Eriko Hatsune ve Fhi Fan’ın üstlendiği bir live action filmi de bulunmaktadır.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?