Türkiye’den Yeni Bir MOBA: Mech Wars

Yeni MOBA Oyunu Mech Wars Kickstarter’da Yerini Aldı

Türk Yapımı MOBA Mech Wars GeliyorMOBA veya multiplayer online battle arena dediğimiz çok oyunculu strateji oyunlarını bilmeyen kalmamıştır zannediyorum artık. Bu multiplayer oyunlarının arasına yeni bir oyun katılıyor bizim memleketimizden: Mech Wars!

Nükleer yıkımdan sonra devam eden bir savaşı bitirmek için ortaya çıkan “Mech”leri kontrol ettiğimiz bir oyun olacak Mech Wars. Onu diğer MOBA’lardan ayıran en önemli özelliği ise kullanacağımız Mech’i özelleştirebilmemiz. Standart oyunlarda herhangi bir karakteri seçip ona göre bir eşya seti tamamlayıp oyuna devam ederken, Mech Wars’ta kullanacağımız Mech’i biz tasarlıyoruz.

Bunu biraz açayım. Öncelikle oyun iki fazdan oluşuyor. İlk fazda savaşacağımız mekanik robotumuzu tasarlıyoruz. Her mech’e bir ordu veriliyor (Creep yani). Bu ordu oyuncular tarafından ele geçirilebilir ordulardan oluşuyor. İkinci fazda ise bu oluşturduğumuz mech ve ordu ile karşı tarafla kapışıyoruz. Mech tasarlarken göz önünde tutulması gereken birkaç nokta var. Mechlerin tipleri, silahları,  araçları bağımsız olarak kombine edilebiliyor. Bu seçimleri yapabilmek için de enerjiye, motor gücüne ve işlemci gücüne dikkat etmek gerekiyor (yani RPG’lerdeki agility, strength ve intelligence olayı gibi). Seçtiğimiz hafif, orta ve ağır mech tiplerine göre bu özellikleri de dikkate alarak silah ve ekipmanları kuşanıyoruz ve savaş alanına iniyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=um3VXFaccZk&feature=youtu.be

Oyun multiplayer modunun yanında tek kişilik bir senaryoya da sahip olacak. Alliance, Resistance ve Unknown adı verilen üç tarafın bulunduğu senaryoda oyuncular olarak Alliance’ın senaryosunu takip edeceğiz. Onlarca görevin olacağı söylenen tek kişilik modun oynanışı da multiplayer kısmındaki gibi olacak.

Türk Yapımı MOBA Mech Wars Geliyor

Oyunu yapan ekip Han Studios, Mech Wars’ı Kickstarter’da ve Steam Greenlight’ta yerini almış ve şu anda biz oyunculardan destek bekliyor. Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Umarız proje başarıyla tamamlanır ve oynama şansı elde ederiz. Yapımcı ekibe kolay gelsin diyor ve oyunları Mech Wars ile ilgili yeni haberleri bekliyoruz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?