Türkiye’de Geçen Anime Shoukoku no Altair’in Yeni TV Reklamları

Türkiye’de Geçen Anime Shoukoku no Altair’in Açılış Şarkısının Yer Aldığı Yeni TV Reklamları Yayımlandı

Türkiyede geçen anime Türkiyede geçen animeler Türkiye'de Geçen Anime

Animenin yeni afişi

Kurgusal Türkiye’de geçen anime Shoukoku no Altair’in açılış şarkısının da yer aldığı yeni TV reklamları yayımlandı. Hatırlatmak gerekirse animenin açılış şarkısına Rasen no Yume isimli parçalarıyla ünlü Japon rock grubu SID eşlik edecek. Serinin kapanış parçasını ise Taiyou no Elegy isimli şarkılarıyla Japon pop grubu FLOWER söyleyecek.

Hikayeden kısaca bahsedersek: Nesiler boyu Türkiye Devleti ve Balt-Rhein İmparatorluğu birbirlerine acımasızca karşı koymuştur. Ansızın bir gece imparatorluktan bir bakan suikaste kurban gider. Artık iki devlet de patlamaya hazır bir durumun içine saplanır. Türkiye generalleri savaş çağrısında bulunurken Mahmut suikastın ardındaki aldatıcı gerçeği fark eder. Böylece genç bir paşa olan Mahmut’un kendi içinde ülkesine, barışa ve adamlarına olan güvenine dair bir mücadele başlar.

Mangaka Katou Kotono’ya ait Shoukoku no Altair mangası 41. Kodansha Manga Ödülleri’nde en iyi shounen manga olarak seçilmişti. Shoukoku no Altair mangası 2007’den beri devam ediyor. Aynı serinin kullanılan diğer isimleri arasında Altair: A Record of Battles, he Stratocracy of Altair, Shokoku no Altair, Türkiyeli Alnaşr Altair, Altair ve Savaşlar Kitabı, Anastasia no Shinei Taichou, Anastasia’s Captain of the Guard, Rising Eagle of the General Nation isimleri yer alıyor.

Rurouni Kenshin, Mobile Suit Gundam UC ve Getbackers‘ın yönetmeni Furuhashi Kazuhiro’yu ve Shingeki no Bahamut: Genesis, Zankyou no Terror ve Yuri!!! on Ice serilerinin stüdyosu MAPPA‘yı bir araya getiren kurgusal Türkiye’de geçen anime 7 Temmuz’da yayımlanmaya başlayacak. Kısacası başlamasına az bir zaman kala Shoukoku no Altair merak uyandırmaya devam ediyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?