Tokyo Ghoul İzleme Sırası

Tokyo Ghoul İzleme Sırası. Tokyo Ghoul Anime İzleme Sırası Rehberi

Tokyo Ghoul İzleme Sırası

Tokyo Ghoul’a başlamak istiyorsun ancak nereden başlayacağını bilmiyor musun? Sezon isimleri kafanı çok mu karıştırıyor? Posterdeki üç kişi kimdir diye isyan mı ediyorsun? Tokyo Ghoul konuşulan ortamlarda kendini cahil mi hissediyorsun? O zaman doğru yerdesin! 

Senin için! evet, yanlış duymadın sadece senin için Tokyo Ghoul izleme sıralaması derledik. Bu yazımızdan sonra, daha havalı olacak ve cahil hissetmeyeceksin. Emin ol! (Jibun o shinjite!)

Seri, gerek animesi gerek hikayesi gerekse karakter gelişimi açısından oldukça başarılı. Özellikle ana karakter Kaneki’nin seri boyunca yaşadıklarını, küçük Emrah yaşamamıştır, öyle çile çekiyor. Hani bazen düşünürüz ya; süper güçlerim olsaydı, şöyle yapardım, böyle yapardım, insanlık diye ancak Kaneki’yi gördükten sonra, pek de öyle düşünmüyoruz açıkçası.

Klasik anime serilerinde, genellikle ana karakterin içinde mühürlenmiş antik bir ruh, eski dilde  mühürlenmiş (eski dil olması mühim) bir canavar, bilmem nerdeki yatır, düşmüş bir melek, isyan eden amca oğlu (?) gibi garip gureba şeyler varsa; serinin ilerleyen bölümlerinde, bu iki farklı ruh dost olur ve voltran oluştururlar. Gel gör ki, Kaneki’nin içindeki Rize, ne yemini etmişse, nuh diyor peygamber demiyor. Üstelik sürekli level atlayarak bu durumunu pekiştiriyor. Naruto’daki Kurama bile bilmem kaç binlik yıllık nefretini attı da; bu Rize kızımız atmıyor. Sanıyorum ki, o kırılmaz egosunun zamanında Touka tarafından demir bir boru ile tuzla buz olmasından kaynaklanıyor bunca husumet. Başka mantıklı bir açıklama gelmiyor aklıma diyor ve listemizi paylaşıyorum.

Tokyo Ghoul Anime İzleme Sırası

  • Tokyo Ghoul (12 bölüm) – 2014 yılı
  • Tokyo Ghoul √A (12 bölüm) – 2015 yılı
  • Tokyo Ghoul:re (12 bölüm) – 2018 yılı
  • Tokyo Ghoul:re 2. Sezon (12 bölüm) – 2018 yılı

12 bölümlük ilk sezonu izledikten sonra gelen, Nike sponsorluğundaki (√A) A serisi, mangadaki ana hikayenin varyasyonlarından oluştuğu ancak %100 olmasa da ana hikayeye “bazı noktalardan” örtüştüğü için tam olarak filler olarak geçmiyor. Aslında tam bir filler listesi yok, filmi de yok, kocasının evi de yok. Hepi topu iki tane Ovası mevcut. Onlarda ana hikayeden bağımsız oldukları için, aslında yine “hiçbir şeyi yok.” diyebiliriz.

Tokyo Ghoul Ova

  • Tokyo Ghoul “Pinto” – 2015 yılı
  • Tokyo Ghoul “Jack” – 2015 yılı

İzlemek isteyen okuyucularımız için Ovaları da eklemek istedik. Hani izlemezseniz de bir şey kaybetmezsiniz. “Sevgiyle kalın, Rize’lerden kaçın!” görüşmek üzere.

Hızlıca Paylaş!