Studio Ghibli Parkı Japonya’da Açılacak

Japonya’da Açılacak Studio Ghibli Parkı İçin Duyuru Yapıldı

Studio Ghibli Parkı Japonya

 

 

1985 yılında kurulan ve sevilen birçok yapımın arkasında adı olan Studio Ghibli, Japonya’da 2020 yılında açılması beklenen Ghibli Park duyurusunu yaptı. Duyuru, Studio Ghibli kurucusu Suzuki Toshio tarafından yapıldı, yani oldukça gerçek. Japonların elinden çıkacağı için söylendiği gibi 2020 yılının başlarında oyun parkının halka açılacağını düşünüyorum.
Studio Ghibli Parkı Japonya

Bildiğiniz gibi Studio Ghibli filmleri çoğunluklu olarak, dostluğun da getirdiği yıllarla, Hayao Miyazaki ve Takahata Isao’nun yapımlarından oluşuyor. Her ne kadar çoğu kaynak parkın Totoro ağırlıklı olacağını yazsa da bu konu henüz bir yere bağlanmamış. Bazı Ghibli Studio fanları parkın olası olumsuz yönlerini tartışmaya başlamış ve bunu bir tartışma topiği haline getirmişler bile.  Umarız ki hepimizin sevdiği Mononoke Hime, Howl no Ugoku Shiro, Hotaru no Haka, Tonari no Totoro, Kaze Tachinu, Sen to Chihiro no Kamikakushi gibi animeleri ve daha birçoklarını da doğal olarak bu parkın birer parçası olarak görebiliriz!

Ghibli Park, Japonya’nın Aichi prefektörlüğündeki Expo Park (Moricoro Park) yerine kurulacak. Genel olarak, oldukça büyük bir ormanlık alan olan bu parkta şimdiden Tonari no Totoro’daki  evin birebir üretilmiş bir kopyası bulunuyor!

Studio Ghibli Parkı Japonya

 

Bütün bu karakterlerle ve filmlerdeki güzelliklerle dolu olacağını düşündüğüm park için Miyazaki’nin de işbirliğinden dolayı doğasının korunacağı söyleniyor. Umarım dedikleri gibi de olur; çünkü sade bir tema parkındansa, doğallığı korunmuş ama sevdiğimiz tüm karakterleri içeren tatlış bir ormanlık alanı tercih ederim. Bu arada, sanırım en çok Tenkû no shiro Rapyuta temasını merak ediyorum!

Siz hangi karakterleri görmek isterdiniz parkta en çok veya nasıl bir park hayal ediyorsunuz?

Studio Ghibli Parkı Japonya

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?
İlgili İçerikler