Sousou no Frieren

Sıcak Sıcak Sousou no Frieren

Adı: Sousou no Frieren ( Freieren: Beyond Journey’s End )

Tür: Macera, Dram, Fantastik, Shounen

Yayın Tarihi: 29 Eylül

Stüdyo: Madhouse

Kaynak: Manga

Geçtiğimiz günlerde sonbahar animeleri sezonuna giriş yaptık. Bu sezonda birbirinden güzel ve merak uyandıran yeni serilerin yanı sıra beklenen yeni sezonlar da bizleri karşıladı. One Punch Man, Death Note, Monster ve Hunter x Hunter gibi bilindik serileri yapan Madhouse stüdyosu, bu sezon başlamış olan Sousou no Frien ( Freieren: Beyond Journey’s End ) animesi yapımında da bizi hayal kırıklığına uğratmadı.

Daha 4 bölümü yayınlanan Sousou no Frien serisi gerek konusu gerek çizimleri ile birçok kişinin ilgisini çekti. Hadi gelin beraber bu yeni serinin ilk dört bölümünü beraber inceleyelim. Yazının ileriki kısımları bölümler hakkında bilgi içerdiği için spoiler yemek istemeyen arkadaşlarımız bölümleri izledikten sonra okuyabilirler.

Sousou no Frieren izle

Sousou no Frieren Konusu

Hikayemiz yukarıdaki görselde bulunan dört kahraman ile başlıyor. 10 yıl süren iblis kral ile savaşlarından galibiyetle dönen karakterlerimiz kendileri için hazırlanan kutlamalara katılırlar. Kutlamanın ardından birbirleriyle vedalaşırlar ve kendi gündelik hayatlarına dönerler. 50 yıl sonra buluşmak için anlaşan karakterlerimiz yıllar sonra tekrar bir araya gelir. Hepsi yaşlanmıştır fakat ana karakterimiz olan Frieren elftir ve yaşamı diğerlerine göre çok daha uzun sürdüğü için hiç değişmemiştir.

Tekrar buluşmalarının üstünden bir süre geçmesinin ardından Kahraman Himmel hayata gözlerini yumar. Cenazesi sırasında Frieren ölen arkadaşını ve diğerlerini çok iyi tanıyamadığını fark eder ve bundan dolayı büyük bir pişmanlık duyar.

Sousou no Frieren izle

Kahraman Himmel’in ölümünden 20 yıl sonra Frieren, takım arkadaşı olan Rahip Heiter’i ziyaret eder. Arkadaşı oldukça yaşlanmıştır ve savaş yetimi olan küçük Fern ile yaşamaktadır. Rahip Frieren’den Fern’i çırak olarak almasını ister fakat karakterimiz onun kendisine ayak bağı olacağını söyleyerek reddeder.

Rahip, Frieren’den orada kalarak bir büyü kitabını çevirmesini ve burada da Fern’e büyü öğretmesini ister. İsteğini kabul eden karakterimiz birkaç yılını orada geçirir. Kitabın çevirisi bittikten sonra iki eski arkadaş aralarında konuşur ve artık Fern’in ayak bağı olmadığını düşünen Frieren, onu çırağı olarak almayı kabul eder. Rahibin hayatını kaybetmesinden sonra ikili birlikte yolculuğa çıkar.

Sousou no Frieren izle

Genelde çeşitli büyüler öğrenerek yolculuk eden Frieren yolculuk sırasında Fern’e büyü öğretmeye devam eder. Birlikte birkaç yıl geçiren ikili, yolculukları sırasında eski kahramanların önceden geçtikleri yerlere uğrarlar. Buralarda eski günleri hatırlayan Frieren bazı şeyleri sorgulamaya başlar ve grubun diğer üyesi olan Savaşçı Eisen’i ziyaret ederler. Orada geçirdiği günlerde ustasının ona bıraktığı büyü kitabını bulur. Kitapta ise ölenlerle iletişim kurabileceği bir yerden bahsedilmektedir. Frieren ise eski yol arkadaşı olan Himmel ile konuşabilmek için kitapta bahsedilen yere yolculuğa çıkmaya karar verir. Bu yer ise eski kahramanların iblis kralı öldürdüğü yere çok yakındır. Frieren eski arkadaşları ile çıktığı yolculukla aynı rotaya sahip bir maceraya Fern ile çıkar.

Mangasını okumadığım için ilk başta konusu beni çok kendine çekmemişti fakat izledikten sonra çok yanlış düşündüğümü anladım. Gerek hikayesi olsun gerek çizimleri olsun gerçekten çok güzeldi. İlk bölümler sakin geçse de ileride az da olsa aksiyon sahneleri olacağına dair izlenim aldım. Fakat aksiyon türü bir anime izlemek istiyorsanız çok fazla size uyacağını düşünmüyorum.

Hikayenin geçtiği dünya daha tam olarak tanıtılmayıp genelde karakter ilişkilerine yoğunlaşılmış. Karakterimizin genellikle hayatının çok kısa zamanında beraber olacağı insanlar hakkında çok bir şey bilmesine gerek olmadığına düşünüyordu fakat yıllar içinde hata yaptığını ve onlar hakkında daha çok şey öğrenmek istediğini fark ediyor. Çırağı ile birlikte gezerken insanlar için zamanın ne kadar değerli olduğunu fark edip ona uygun davranıyor. Ayrıca önceden umursamadığı durumların veya anların aslında ne kadar değerli olduğunu fark ediyor. Ana karakterimizin eskiye göre değiştiğini ise bölüm sırasında geçmiş anılarını gösterdikleri kısımlarla karşılaştırarak anlayabiliyoruz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ileride neler olacak? Yorumlarda buluşalım.

Daha fazlası için anime.fantastica Instagram sayfasını takip edin!

Hızlıca Paylaş!