Sonunda Ash Ketchum Pokemon Ustası Oluyor

Yıllar Sonra Ash Ketchum Pokemon Ustası Oluyor

ash lig şampiyonu oluyor

Çocukluğumuzda sabah ekran başına geçmemize sebeplerden biri olan Pokemon animesinden tanıdığımız Ash Ketchum (Satoshi) 22 yıl aradan sonra 15 Eylül’de yayınlanan bölümde ilk defa lig şampiyonu oldu. Daha ilk sezonlarında pokemon ustası olmak için çıktığı yola 20 sezonu aşkın sürenin sonunda ulaşmak istediği hedefine ulaştı.

1996 yılında Satoshi Tajiri tarafından RPG oyun olarak Gameboy’da piyasaya sürülen Pokemon,  Mario serisinden sonra dünyadaki en başarılı video oyunu tabanlı medya ürünü olmuş ve ardından manga ve anime uyarlamaları ile yükselişine devam etmişti. Bir sürü alanda başarıya imza atan Pokemon’un yanı sıra bir türlü turnuvaları kazanamayan Ash Ketchum görmüştük. İşte Ash Ketchum’un katıldığı turnuvalar:

1 – İndigo Ligi – son 16 elendi.

2 – Johto Ligi – son 8 elendi.

3 – Hoen Ligi – son 8 elendi.

4 – Sinnoh Ligi – son 4 elendi.

5 – Unova Ligi – son 8 elendi.

6 – Kalos Ligi – finalde elendi.

7 – Alola Ligi – Kazandı.

Ayrıca yukarıda belirtilen turnuvalardan başka resmi olmayan turnuvalar da mevcut fakat o turnuvaların pokemon evreninde herhangi bir prestiji bulunmamakta.

Aynı zamanda ilk sezondan bu yana karakter çizimlerinin ne kadar değiştiği de göze çarpıyor.

pokemon eski çizimpokemon yeni çizim

20 yılı aşkın süredir Pokemon ustası olmayı başaramayan Ash ile sosyal medyada çok dalga geçilmişti. Fakat aynı şekilde Ash’ın sonunda şampiyon olduğunu görenler de mutluluğunu sosyal medyada belirtti.

Açıkcası Ash’in sonunda bir Pokemon Ustası olduğunu görmek, her ne kadar 4.sezondan sonra Türk televizyonlarından kaldırılmış olsa da, beni mutlu ediyor. Ayrıca sanırım benim en etkilendiğim Pokemon sahnesi Charmander’in ateşinin yağmurda sönmek üzere olduğu sahnedir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ash’in sonunda bir Pokemon Ustası olması sizi de mutlu etti mi ? Sizin Pokemon animesinde en etkilendiğiniz sahne hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Ash Ketchum Pokemon Ustası Oluyor

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?