Shonen Jump Dergilerini Biriktiren Annenin Hikayesi

Depremde Ölen Oğlu İçin 7 Senedir Shonen Jump Dergilerini Biriktiren Annenin Hikayesi

11 Mart 2011’de gerçekleşen Tōhoku depreminde 13 yaşındaki oğlu Kōta’yı kaybeden anne Yūko Tanno’nun hikayesi oldukça acıklı. Oğlu bir shounen manga hayranı olduğu için 49 yaşındaki anne, oğlu için manga koleksiyonu yapıyor. Evinin duvarlarında 350 cilt Shonen Jump dergisi 7 sene 3 aydır toplanıyor.

Shonen Jump Dergilerini Biriktiren Annenin Hikayesi

Ölmeden önce Kōta her hafta Shonen Jump dergisinin yeni sayısını alıp odasında arkadaşları ile okurmuş. Annesi de oğlunun bu hikayelerin devamlarıyla ilgileneceğini düşünüp böyle bir karar almış.

Ölümünden sonra, Tanno oğlunun bazı mangalarını atmış fakat biraz düşündükten sonra onları atmaktan vazgeçmiş. Her Pazartesi, manga almak için markete gitmiş. Kōta eskiden okulun voleybol takımında olduğu için, depremden 1 sene sonra yayımlanan ”Haikyuu!” mangasını almış.

Geçen ayın sonunda Tanno’nun evi yeniden yapıldı ve Kōta’nın odası değişti. 3 tane Shonen Jump sayısının eksik olduğunu gören anne, onları da almak için sipariş verdi.

Kōta’nın odasındaki rafların sonuna kadar dolmasına az kaldı. Eğer hala aramızda olsaydı 20 yaşında olacaktı. 20 yaş, Japonya’da yetişkin olmak için yasal yaştır. Tanno, oğlu için bu sene Shonen Jump dergi koleksiyonunu bitirmeyi planlıyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?