Shokugeki no Souma Anime Oluyor

Weekly Shonen Jump’ta Yayımlanan Shokugeki no Souma Anime Oluyor

Shokugeki no Souma Anime OluyorShonen Jump’ta Kasım 2012’den beri yayımlanmakta olan, Yuto Tsukuda tarafından yazılan ve Shun Saeki tarafından çizilen Shokugeki no Souma (Food Wars: Shokugeki no Souma) isimli yemek yapma temalı komedi mangasının 2015’te animeye uyarlanacağı salı günü Yajimaya Kitabevi zincirinin ana Gofuku Şubesi’nin Twitter’da yaptığı duyuruyla söylenmişti. Ancak hemen ardından tweet kaldırılmıştı ki bu da akıllarda soru işaretlerine sebep olmuştu.

Shokugeki no Souma Anime Oluyor

Salı günü gerçekleşen bu durum üzerine Shonen Jump duruma son noktayı koydu ve Shokugeki no Souma’nın 2015’te animeye uyarlanmasının planlandığını, animenin ilk görseliyle birlikte duyurdu.

Shokugeki no Souma Anime Oluyor

Shuueisha Comics News’te yayımlanan Shokugeki no Souma görseli.

En son 9. cildi yayımlanan ve Yuki Mirosaki’nin (cosplay şef ve model) de tarifleriyle destek olduğu manganın konusuna da kısaca değinelim. Manga Yukihira Souma isimli genç etrafında dönmektedir. Yukihira Souma babasının restoranında tam zamanlı bir şef olarak çalışmak ve babasını mutfak becerileri ile alt etmek ister. Ancak Souma orta okuldan mezun olduğunda; babası Yukihira Jouichirou restoranı kapatır. Bu durum yüzünden hayal kırıklığına uğrayan Souma, babası tarafından yapılan bir meydan okumayla tekrar kendine gelir. Babası onu elit bir yemek yapma okuluna yazdırmıştır ki bu okula girmek bir mesele, mezun olmak ise ayrı bir meseledir. Öğrencilerden sadece %10’u bu okuldan mezun olabilmektedir. Hikayemiz de gerçek anlamda bu noktada başlar. Bakalım Souma alnının akıyla okulu bitirebilecek midir?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?