Shingeki no Kyojin Filminin Detayları

Merakla beklenen filmle ilgili yepyeni detaylar

Attack on Titan animesinin resmi internet sayfasında yapılan duyuruya göre televizyon serisi iki ayrı filme uyarlanacak. İlk 13 bölümü konu alacak olan Shingeki no Kyojin Zenpen ~Guren no Yumiya (Attack on Titan Bölüm 1: Kızıl Yay ve Ok) bu kış gösterime girecek. 14-25 bölümler arasını konu alacak olan ikinci film Shingeki no Kyojin Kōhen ~Jiyū no Tsubasa~ (Attack on Titan Bölüm 2: Özgürlüğün Kanatları) ise gelecek sene gösterime girecek. Film isimleri bildiğiniz gibi animenin açılış şarkılarından geliyor.

Filmlerin gerek seslendirme kadrosu, gerekse çalışan kadrosu orijinal anime serisinden tanıdığımız isimler. Eren, Armin ve Mikasa’nın seiyuuları animedeki ile aynı ve yönetmen koltuğunda animenin yönetmeni Tetsuro Araki oturacak. Müzikleri ise yine Hiroyuki Sawano‘dan dinleyeceğiz. Bu seçimler ise bize animenin ne kadar tutulduğunu bir nebze gösteriyor.

Shingeki no Kyojin Filminin Detayları

Sizce Haruma Miura hangi karakteri oynar?

Live actionda ise başrol görevini üstlenecek oyunculardan biri belli oldu. Kimi no Todoke filminde Shota Kazehaya olarak oynayan Haruma Miura, Shingeki no Kyojin filmlerinde de başrol karakterlerden birisini oynayacak. Filmlerin çekileceği yer olarak Nagasaki’deki Hashima Adası seçildi. Attack on Titan’ın dünyası, kartpostallarda kendine yer edinen bu adada hayat bulacak. Filmlerin hikayesi mangayı temel alacak ancak Hajime Isayama tarafından kontrol edilen yeni materyaller de içerecek.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?