Shingeki no Kyojin 3. Sezon Yeni Bölümü Doğal Afet Nedeniyle Gecikti

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Yeni Bölümü Tayfun Sebebiyle Gecikti

Shingeki no Kyojin animesinin 3. sezonu tüm hızıyla devam ettiği sırada, takipçileri üzen bir durumla karşılaştı. Animenin 48. bölümü, Japonya’da meydana gelen tayfundan dolayı bir hafta ertelenmek zorunda kaldı.

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Yeni Bölümü

Shingeki no Kyojin animesinin üçüncü sezonu, NHK General TV isimli televizyon kanalında yayımlanmaktadır. Kanal, tayfun nedeniyle pazar akşamı yayımlanacak olan programlarının çoğunun yayınını durdurdu. Buna Shingeki no Kyojin animesi de dahil! Perfume, Non, AAA, AKB48, SKE48, Hey! Say! JUMP ve diğer müzikal gösteriler, pazar günkü performanslarını iptal ettiler.

The All-Japan Model & Hobby Show, Yoshiki Fukuyama’nın konseri ve diğer etkinlikler çalışanların, sanatçıların ve katılımcıların güvenli bir şekilde eve dönmelerini sağlamak için erkenden sona erdi. Aynı sebepten dolayı Tokyo Disneyland, tayfunun olduğu pazar günü kapanış saati olan 9:00’dan bir saat erken kapandı.

Evet evet sanki “Bu ne ya Japonya da tsunami mi oluyor?” sözlerinizi duyar gibiyim. Neredeyse tsunamiye yakın diyelim arkadaşlar. Typhoon Trami adı verilen tayfun,  Japonya’nın Tottori bölgesinde meydana geldi ve büyük bir felakete sebep oldu. Trenler durduruldu, uçuşlar iptal edildi. Kaybolan, yaralanan ve ölen kişiler var. Birçok yerde elektrik kesintisi mevcut. Günlük hayatı şiddetli derecede etkileyen bu tayfundan dolayı Shingeki no Kyojin animesinin yeni bölümü bir hafta ertelendi.

Shingeki no Kyojin, Hajime Isayama tarafından çizilen bir manga serisidir. Manga, Kodansha’nın Bessatsu Shonen Magazine adlı aylık manga dergisinde, 9 Eylül 2009 tarihinde yayımlanmaya başladı. Toplamda, bölümleri özetleyen üç anime filmi, ek hikayeleri anlatan OVA bölümleri ve animeden uyarlanmış iki live-action filmi bulunmaktadır. En çok okunan, takip edilen ve izlenilen serilerden birisidir.

Yeni bölümü merak edenler, içiniz rahat olsun. Haftaya Shingeki no Kyojin animesi kaldığı yerden devam edecek.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?