Shingeki no Kyojin 3. Sezon Geliyor

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak? Attack on Titan 3. Sezon Geliyor

Shingeki no Kyojin 2. Sezon anime serisinin ardından hiç bekletilmeden Shingeki no Kyojin 3. Sezon ( Attack on Titan 3. Sezon ) duyuruldu. Shingeki no Kyojin 3. Sezon duyurusu anime ekibi tarafından resmi olarak gerçekleştirildi. Shingeki no Kyojin 3. Sezon 2018’te başlayacak.

shingeki no kyojin 3 sezon izle

Shingeki no Kyojin 2. Sezon ilk sezonun ardından büyük bir bekleyişle başlamıştı. Ancak 4 yıllık bekleyişin ardından yeni sezon için bölüm sayısı olarak 12 bölüm olarak açıklandığından beri serinin hayranlarına bir hayal kırıklığı yaşatmıştı ve o 12 bölüm de göz açıp kapayıncaya kadar sona ermişti bile. Kısacası Shingeki no Kyojin 3. Sezon için yeni bir bekleyişe girileceği kesindi. Neyse ki bu sefer Shingeki no Kyojin animesinin ilk sezonu ile Shingeki no Kyojin 2. Sezon arasındaki kadar bir süre beklemeyeceğiz. Animenin devamını bekleyen hayranlar için gelebilecek en iyi duyurulardan birinin geldiğini söyleyebiliriz.

shingeki no kyojin 3 sezon izle anime

Mangaka Hajime Isayama’ya ait Shingeki no Kyojin mangasının ilerleyiş durumu ile birlikte Wit Studio’nun durumu da konuşuluyordu. Shingeki no Kyojin anime serilerinin yapımcısı olan Wit Studio, diğer projeleri ve şirketin durumundan ötürü Shingeki no Kyojin 2. Sezon için sadece ufak bir bir ekip çalıştırabiliyor ve animenin yapım sürecinde destek almak durumunda kalabiliyorlardı. Haftalık olarak yayımlanan her Shingeki no Kyojin 2. Sezon bölümünün ardından neredeyse animatörler ve yapım ekibi tarafından tweetler atılıyor, bölümlerle ilgili olarak paylaşımlarda bulunuluyordu. Animatörlerin iş yükünü ve ağır çalışma koşullarını daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık. Shingeki no Kyojin 2. Sezon’un sonu ile birlikte anime ekibinden teşekkür mesajları gelmeye başladı.

Shingeki no Kyojin anime serisi olarak 2013’te başlamış ve 25 bölüm sürmüştü. 12 bölümlük Shingeki no Kyojin 2. Sezon da eklendiğinde Shingeki no Kyojin 37. bölüm Shingeki no Kyojin 2. Sezon finali oluyordu. Bu yüzden Shingeki no Kyojin 3. Sezon anime serisinin Shingeki no Kyojin 38. bölüm olarak devam edeceğini söyleyebiliriz.

Shingeki no Kyojin anime serilerinin dışında yine anime yapımları olarak 9 bölümlük Shingeki no Kyojin Picture Drama (2013-2014), 3 bölümden oluşan Shingeki no Kyojin OVA projesi (Shingeki no Kyojin Ilse no Techou, Shingeki no Kyojin Totsuzen no Raihousha) anime serisinin ilk sezonunu konu alan 2 anime filmi (Shingeki no Kyojin Movie 1: Guren no Yumiya ve Shingeki no Kyojin Movie 2: Jiyuu no Tsubasa) Shingeki no Kyojin: Ano Hi Kara (13.5 bölüm), 2 bölümlük OVA olan Levi ve Erwin’i konu alan uyarlama Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku ve chibi animesi 12 bölümden oluşan Shingeki! Kyojin Chuugakkou serisi bulunuyordu.

Animenin ilk sezonu yayımlanmaya başladığında manga satışlarına müthiş bir etkisi olmuş, Oricon’un açıkladığı satış rakamlarında 2014’ün ilk yarıyılında (18.11.2013 – 18.05.2014) Japonya’da One Piece’i bile geçerek 8.342.268 satışla en çok satan manga olmuştu. 2015’in en çok para kazandıran serileri açıklandığında ise Shingeki no Kyojin – 7.30 milyar yen ile (bugünkü değeri ile 230 milyon TL’den fazla) yine 1 numarada yer almıştı.

Bütün bunlar düşünüldüğünde Shingeki no Kyojin 3. Sezon elbette düşünülecekti ama yine uzun bir bekleyişin içerisine girebilirdik. Bu kez öyle olmadı. Umarız güzel bir 3. sezon ile karşılaşırız.

Shingeki no Kyojin 2. Sezon’u beğenmiş miydiniz? Shingeki no Kyojin 3. Sezon için 2018 duyurusunun yapılması sizi mutlu etti mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?