Shingeki no Kyojin 2. Sezon Kaç Bölüm Olacak?

4 Yıllık Bekleyişin Ardından Shingeki no Kyojin 2. Sezon Kaç Bölüm Olacak?

25 bölümlük ilk sezonunun başlamasının üzerinden 4 yıl sonra  başlayacak Shingeki no Kyojin 2. Sezon kaç bölümden oluşacak? Kuşkusuz Shingeki no Kyojin 2. Sezon ( Attack on Titan 2. Sezon ) resmi duyurusunun ardından serinin hayranlarının en merak ettiği konulardan biri de buydu. Shingeki no Kyojin’in resmi sitesi shingeki.tv’de 2. sezonun Blu-ray  ve DVD haberi paylaşıldı. Verilen habere göre Blu-ray ve DVD’ler 2 set halinde piyasaya çıkacak ve her bir set 6 bölüm içerecek. Bu da yeni sezonun 12 bölüm uzunluğunda olacağına dair önemli bir gelişme.

İlk sezon dahil tüm Blu-ray ve DVD setlerinin bölümleri aşağıdaki şekilde belirtilmiş.

Sezon 1 kutusu: 25 bölüm

Sezon 2 Blu-ray/DVD Set 1 26-31. bölümler

Sezon 2 Blu-ray/DVD Set 2 32-37.bölümler

Shingeki no Kyojin 2. Sezon Kaç Bölüm Olacak

Kısacası serinin Blu-ray ve DVD sürümlerinde 2 sezonda toplam 37 bölüm olacağından bahsedilmiş. Animelerde bazen bir sezonunun ikiye bölünmesi ve ikinci yarısının daha sonraki sezonlarda başlaması mümkün olabiliyor. Manganın durumu düşünülürse 12 bölümden sonrası için hayranları Shingeki no Kyojin 3. Sezon için yeni bir bekleyişe sokması büyük ihtimal.

Shingeki no Kyojin 2. Sezon serisiyle belli ki manganın düşen satışlarını yeniden yükseltmesi planlanıyor. Son yıllarda kısa bir süre olsa da 18.11.2013 – 18.05.2014 tarihleri arasında animesinin popülerliği sayesinde Japonya’da One Piece’ten daha fazla satmayı başarabilen tek manga olmuştu Shingeki no Kyojin. Ancak daha sonra aynı satış başarısını sergileyemedi.  “2017 İlkbahar Sezonundan Ekibin Radarına Takılanlar” yazımızda ise “Bana sorsalar manga bitene kadar beklemeyi ve animesinin daha sonra başlamasını tercih ederdim ki adam gibi bir finale ulaşabilsin. Siz diyorsunuz çok gecikti; halbuki erken bile başlıyor. Güzel başlasın, güzel bitsin ama değil mi?” ifadelerini kullanmıştım. Hayranlar açısından bakıldığında haksız değilmişim sanırım.

Bir sürpriz olmazsa 12 bölüm olacak yeni sezonun uzunluğu hakkında siz ne düşünüyorsunuz, sizi tatmin eder mi?

GÜNCELLEME: Blu-ray ve DVD bölümleriyle ilgili haberin ardından animenin yapımcıları da Shingeki no Kyojin 2. Sezon’un 12 bölüm olacağını net bir şekilde onayladı.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?