Shaman King Mangası Yeniden Anime Oluyor!

Shaman King Mangası Yeniden Animeye Uyarlanıyor!

Shaman King Mangası Yeniden Anime Oluyor!

Mangası Hiroyuki Takei’ye ait efsane Shaman King serisinin yeniden animeye uyarlanacağı haberi verildi. 2021 nisan ayında gelmesi planlanan yeni anime serisi 35 ciltlik yeni basım manganın tüm hikayesini konu edinecek. Anime için kısa bir duyuru videosu da yayımlandı.

Serinin konusundan kısaca bahsedecek olursak:

Şamanlar, insanlar tarafından görülemeyen tanrılar, ruhlar, hayaletler gibi doğaüstü varlıklarla iletişime geçebilen kişilerdir. Dünyanın dört bir yanından şamanları karşı karşıya getiren ve 500 yılda bir yapılan karşılaşma ise Şaman Dövüşü olarak adlandırılmaktadır. Dövüşü kazananın Şaman Kralı olduğu bu düello kazanana Büyük Ruh’u çağırmasına ve de dünyayı istediği gibi şekillendirmesine fırsat vermektedir.

Sıradan bir ortaokul öğrencisi olan Manta Oyamada bir akşam dersine geç kalır ve kestirmeden gitmeyi düşünüp bir mezarlığın içinden geçmeye karar verir. Mezar taşlarından birinde yalnız başına oturan bir çocuk Manta’yı ”onlarla” birlikte yıldızları izlemeye davet eder. Manta, çocuğun ”onlar” diye kastetti kişilerin hayaletler olduğunu anlayınca dehşete kapılıp kaçar. Ancak bir gün bu gizemli çocuk Manta’yı 600 yaşındaki samuray hayaleti Amidamaru ile birlikte bir grup haydutun elinden kurtarır. Şamanlık eğitimi alan You Asakura isimli bu çocuk ruhları gören Manta ile arkadaş olur. Böylece Manta ve You, Amidamaru’nun yardımıyla You’nun bir sonraki Şaman Kralı olması için yola koyulurlar. 

Shaman King Mangası Yeniden Anime Oluyor!

Manga daha önce 2001-2002 yılları arasında 64 bölümlük bir anime serisine uyarlanmış ve yine pek çok hayrana kavuşmuştu. Yeni serinin hamgi anime stüdyosu tarafından hazırlanacağı, kaç bölüm olacağı, vb. detaylar ise henüz açıklanmış değil. Ama böylesi efsane bir serinin yeniden seyirci ile buluşacak ve tüm mangayı konu alacak olması büyük ve de oldukça sevindirici bir haber! Siz ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?