Sempatik Kardeş Anime Karakterleri

En Sempatik Kardeş Anime Karakterleri İsimleri ve Tanıtımları

İzlediğimiz pek çok anime serisinde kardeş karakterlere denk geliyoruz. Özellikle kimilerinin aralarındaki özel bağ hem sevimli hem de oldukça sempatik. Ben de izlediğim serilerde çok sevdiğim kardeş karakterlerin bir listesini hazırladım. Hadi gelin sempatik kardeş anime karakterleri listesine bir göz atalım!

Sakura Kinomoto – Touya Kinomoto (Card Captor Sakura)

Kardeş Anime Karakterleri

Başlarken biraz eskilere gidelim ve abi/kız kardeş ilişkisini oldukça eğlenceli yansıtan bir ikili olan Sakura ve Touya’dan bahsedelim. Touya,n Sakura ile sık sık alay eden ve onu sinir etmekten hiç çekinmeyen bir abi. Gerçi seriye Syaoran dahil olunca Touya oldukça kıskanç ve koruyucu bir abi haline geliyor.

Yuuki Asaba – Yuuta Asaba (Kimi to Boku.)

Kardeş Anime Karakterleri

Günlük hayat temalı animelerden biri olan Kimi to Boku. serisinde birbirinden farklı 5 erkek öğrencinin eğlenceli okul hayatlarına konuk olurken bu beşlide ikiz kardeşler Asabaları izlemek ayrı bir keyifti. Her ne kadar ikiz olsalar da seriyi izlerken bu iki kardeşin aslında birbirlerinden farklı yönleri olduğunu fark ediyorsunuz. Ama ikisinin ortak özelliği ve yapmaktan keyif aldıkları aktivite de var: Arkadaşları Kaname’yi sinir etmek.

Yuki Sohma – Ayame Sohma (Fruits Basket)

sempatik Kardeş Anime Karakterleri

Shoujo animelerin en sevilen serilerinden biri olan Fruits Basket serisinde lanetli Sohma ailesinin hikayesini izliyoruz. Sohma ailesinde Yuki Sohma ve abisi Ayame Sohma arasındaki ilişki izleyiciyi hem duygulandıran hem de eğlendiren nitelikteydi. Özellikle yeniden çekilen sezonda ikili arasındaki ilişkiyi daha detaylı izleme imkanı buluyoruz.

Kei Tsukishima – Akiteru Tsukishima (Haikyuu!!)

Kardeş Anime Karakterleri

Spor animeleri kimi zaman bahsi geçen spor dalının çok ötesinde bir hikayeye sahip olabiliyor. Haikyuu!! serisi bu animelerin başında geliyor. Serinin önemli ve en sevilen karakterlerinden biri olan Kei Tsukishima ve abisi Akiteru Tsukishima arasındaki ilişki de öyle… İkili arasında geçmişte üzücü olaylar olsa da Akiteru kardeşini desteklemekten hiç geri kalmıyor.

Hikaru Hitachiin – Kaoru Hitachiin (Ouran High School Host Club)

Animelerdeki Sempatik Kardeş Karakterler

Bana göre anime tarihinin en eğlenceli serilerinden birisi Ouran High School Host Club’tır. Ve bu eğlencelinin en önemli karakterlerinden ikisi Hitachiin kardeşler. İkilinin muzip oyunları, Tamaki’yi türlü şakalarla kandırmaları tüm derdinizi unutturuyor. Kişilikleri birbirine benzer gibi görünse de bölümler ilerledikçe ikiliyi artık birbirinden ayırt etmeye başlıyorsunuz.

Hayato Kamitani – Taka Kamitani (Gakuen Babysitters)

Animelerdeki Sempatik Kardeş Karakterler

Gakuen Babysitters izlerken yumuş yumuş olacağınız bir seri. Animede özellikle abi-kardeş ilişkileri oldukça sevimli ve en eğlenceli biçimde izleyiciye sunuluyor. Seride Hayato ve küçük erkek kardeşi Taka’nın kavga-gürültü ilişkileri izleyiciyi çokça güldürüyor. Taka’nın yaramazlıkları ve sonrasında abisi Hayato’dan yediği ufak çaplı dayaklar pek çok izleyiciye tanıdık gelecektir. :)

Mutta Nanba – Hibito Nanba (Uchuu Kyoudai)

Animelerdeki Sempatik Kardeş Karakterler

Günlük hayat temalı serilerin en güzel örneklerinden olan Uchuu Kyoudai Nanba kardeşlerin uzay yolculuğuna uzanıyor. Hikâyemizde başta abimiz Mutta, Hibito’nun uzaya dair başarılarını kıskanır gibi bir izlenim bıraksa da aslında bir ”abi” olarak Hibito’ya rehber olma yolunda her zaman bir adım önde olmaya çalışıyor. Bu sempatik iki kardeşin çocukluk hayallerini gerçekleştirme çabası ise izlemeye değer bir hikaye sunuyor.

Yukio Okumura – Rin Okumura (Ao No Exorcist)

kardeş anime isimleri

Bir döneme damgasını vuran animelerden biri de hiç şüphesiz Ao no Exorcist idi. Her ne kadar 2. sezonu ile beni hayal kırıklığına uğratsa da ilk sezonu ile Yukio ve Rin gibi iki sempatik ruh kovucu kardeşi tanımamıza vesile oldu. Aklı başında, zeki ve olaylara yaklaşımı daha sakin olan Yukio; dur durak bilmeyen, gürültücü ama arkadaşlarını her daim koruyan Rin ikilisinin aralarındaki çekişmeleri izlemek oldukça eğlenceliydi. Tabi bölümler ilerledikçe olaylar biraz daha ciddi ve duygusal bir hâl alsa da anime dünyasında kardeş denilince aklıma gelen ikizlerden biri de Okumura kardeşlerdir.

Komui Lee – Lenalee Lee (D.Gray-man)

kardeş anime isimleri

Birbirinden zengin karakter yelpazesine sahip seride D.Gary-man serisinde yetenekli ruh kovuculardan birisi olan Lenalee ve Kara Emir örgütünün yöneticisi Komui’nin duygusal ama bir o kadar da eğlenceli abi-kardeş ilişkisine yer verelim bu kez. Ebeveynlerinin ölümünden sonra Lenalee’yi büyüten Komui, onu türlü tehlikelerden ve de gelecekteki olası kocalardan korumak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır bir abi. Ancak Komui’nin bu aşırı korumacı tavırları pek çok kez Lenalee’yi çileden çıkartmıyor değil.

Bonus 

Elric Kardeşler

Onlar hem sempatik, hem cesur, hem korkusuz. Birbirlerini koruyup kollayan bu iki simyacı kardeşin yolculuklarını hatırlatmazsak olmazdı.  :)

Naçizane bendenizin aklında ilk isimler bu şekilde. Peki sizin animelerde en sevdiğiniz kardeşler kimler? Yorum kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Hızlıca Paylaş!