Saiyuki Reload Blast Animesinin Yeni Tanıtım Videosu

Saiyuki Reload Blast Animesinin Yeni Tanıtım Videosu Yayımlandı

Saiyuki Reload Blast izle

Geçen yaz yeni anime serisine uyarlanacağı haberi verilen mangası Minekura Kazuya’ya ait Saiyuki Reload Blast animesinin yeni tanıtım videosu yayımlandı. Videoda animenin açılış şarkısı olan GRANRODEO grubunun move on! Ibara Michi isimli parçayı duyuyoruz. Animenin kapanış şarkısına ise Japon rock grubu Luck Life eşlik edecek.

Animenin ilk tanıtım videosu:

Serinin seiyuuları ve seslendirdikleri başlıca karakterler ise şöyle:

 • Seki Toshihiko – Genjo Sanzo
 • Hoshi Soichiro – Son Goku
 • Hirata Hiroaki – Sha Gojyo
 • Ishida Akira –  Cho Hakkai
 • Igarashi Rei – Kanzeon Bosats
 • Kusao Takeshi – Kougaiji
 • Suwabe Junichi – Saitaisai
 • Saito Chiwa – Taruchie

Daha önce de Pierrot Stüdyosu  tarafından animeye uyarlanan Saiyuki Reload Blast serisinin bu yeni anime versiyonunda Pierrot yerine henüz yeni bir südyo olan Servamp animesinde de imzası bulunan Platinum Vision yer alacak. Bunun yanında animede birlikte çalışacak kadro ise şöyle:

 • Yönetmen: Nakano Hideaki (Servamp, Aoharu x Kikanjuu)
 • Senaryo Düzeni: Konuta Kenji (Aoharu x Kikanjuu, Diamond no Ace)
 • Karakter Tasarımı: Satou Youko

Mangaka Minekura Kazuya tarafından kaleme alınan manga halen devam etse de düzensiz olarak yayımlanıyor zira halen devam eden Saiyuuki Reload Blast ve Wild Adapter serilerinin yayımlanma hızı 2013 yılında mangakanın sağlık sorunları nedeniyle yavaşladı.

Saiyuki Reload Blast, mangakanın daha önce çizdiği ve tamamladığı Saiyuki ve Saiyuki Reload isimli mangaların devamı olarak yayımlanan bir manga. Serinin ayrıca Saiyuki Gaiden ve Saiyuki Ibun isimli yan hikaye olarak çıkan mangaları da mevcut. Saiyuki mangasının 1999 yılı yapımı bir OVA’sı ve 2000 yılı yapımı bir TV serisinin yanında bir devam filmi ve OVA’sı yayımlandı. Ayrıca Saiyuki Reload’ın iki anime serisi uyarlaması ve OVA’sı; Saiyuki Gaiden mangasının ise bir OVA uyarlaması bulunmakta.

Saiyuki Reload Blast izle

Fantastik ve macera türündeki Saiyuki evreninin hikayesi Renegade rahibi Genjo Sanzo’nun Sanbutsushin (cennetten aşağıdaki dünyaya kutsal haberler gönderen Chang’an’ın güney bölümündeki Güneş Sarayı’nda bulunan üç ilahi suret) tarafından Shangri-La isimli youkaiyi delirten gizemli bir veba olan Minus Wave’i durdurması için görevlendirilmesi ile başlıyor. Genjo ayrıca görevinde kendisine yardım etmeleri için kısmen youkai olan eski arkadaşları Son Goku, Cho Hakkai ve Sha Gojyo’yu bir araya getirip ekip kurması için emir alır. Genjo başlarda arkadaşlarının da vebadan etkileneceğini düşünür. Ancak üçünü çarpışırken gördükten sonra her şeye rağmen onların da bir parçalarının insan ve iradelerinin olduğunu hatırlar. Böylece ekibimizin Batı’ya doğru olan yolculuğu başlar.

Dikkat spoiler

Saiyuuki Reload Blast hikayesi ise şu şekilde tarif ediliyor: Nihayet baş kahramanlarımız Genjo Sanzo, Sha Gojyo, Cho Hakkai, Son Goku ve Hakuryuu Hindistan’a varmıştır. Kanunsuzluğun hüküm sürdüğü bu topraklarda savaşlar gittikçe şiddetlenmektedir. Öte yandan ekibimizi 500 yıl öncesinden gelen korkunç bir felaket beklemektedir. Acaba bu hain ve uzun yolculuğun sonunda ekip neyle karşılaşacak?

Yaz animelerinden Saiyuki Reload Blast temmuz ayında yayımlanmaya başlayacak. Bakalım uzun yıllar aynı stüdyo ile çalışan seri Platinum Vision ile başarı yakalayabilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?