Sailor Moon Yine Ertelendi

Ertelene ertelene bir hal oldu.

Merakla beklenilen Sailor Moon animesinin 20. yıl kutlamalarında Ocak 2014’te başlayacağı söylenmişti. Ne var ki serinin temmuz ayına ertelendiği haberi geldi. Öte yandan animenin yapımcısı Atsutoshi Umezawa, Bishoujo Senshi Sailor Moon’nun bu ikinci anime adaptasyonunun bir tekrar versiyonu olmayacağını belirtip; “Hikaye Naoko Takeuchi’nin orijinal mangasını takip edecek ve en başından başlayacak. Bu oldukça büyük bir proje. Tüm ekip olarak herkese baştan aşağı yepyeni bir Sailor Moon serisi sunmak için canla başla çalışıyoruz, bu yüzden lütfen bizi bekleyin.” derken hayranlarını iyice sabırsızlandırmaya devam ediyor.

sailor-moon

Animenin yönetmeni Munehisa Sakai ise Toei Animation’a ilk Sailor Moon animesinin yayınlandığı yılda katılmış. Bu açıdan bakıldığında seri yönetmen için de özel bir anlam taşıyor. Öyle ki Sailor Moon animesinin yapım ekibini bir zamanlar imrenerek izlediğini söyleyen yönetmen, 20 yıl sonra böyle yepyeni bir animenin sorumluluğunu üstleneceği aklının ucundan bile geçmemiş. Eh şimdiki duruma bakınca onu buralara kadar getiren şeyin kaderin cilvesi olduğunu söyleyen Sakai, elinden geleni yapacağına söz vermeyi de ihmal etmedi.

Yeni animenin ekibinde yer alacak isimler ise şöyle;

  • Yönetmen:  Munehisa Sakai
  • Yapımcı: Atsutoshi Umezawa
  • Senaryo: Yuji Kobayashi
  • Animasyon Şirketi: Toei Animation
  • Animenin Tema Şarkısı: Momoiro Clover Z

Yeni Sailor Moon animesi Niconico kanalından dünya çapında yayınlanacak. Ne diyelim umarız bu bekleyiş, Sailor Moon sevenlerin ümitlerini boşa çıkarmaz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?